You are currently viewing Aluminiowe bramy rolowane – gwarant bezpieczeństwa

Aluminiowe bramy rolowane – gwarant bezpieczeństwa

Aluminium często bywa postrzegane, jako materiał wielokrotnie gorszy i słabszy niż np. stal. Nie zawsze jest to prawda, ponieważ dużo bardziej podatne na otoczenie aluminium niejednokrotnie potrafi sprawdzić się w niektórych sytuacjach dużo lepiej niż najlepsza stal. Dobrym przykładem są tutaj rolowane bramy, które wykonuje się właśnie z aluminium.

Zastosowanie aluminiowych bram rolowanych

bramy rolowane aluminioweBramu te działają bardzo podobnie co rolety okienne – u góry znajduje się specjalna rolka, na którą nawijany jest niepotrzebny chwilowo nadmiar bramy, co dodatnio wpływa również na oszczędność przestrzeni użytkowej. Dzięki swojego rodzaju giętkości aluminium i odpowiednim profilowaniu łączeń w bramie, nawijanie ich na tego typu rolkę nie stanowi żadnego problemu oraz nie generuje absolutnie żadnych trudności. Drugą zaletą, i chyba najistotniejszą, jest fakt, że bramy rolowane aluminiowe wcale nie obniża współczynnika bezpieczeństwa i antywłamaniowego charakteru bramy. Ich rozmiar, długość i szerokość często można odpowiednio ustawić i uwarunkować pod kątem własnych potrzeb, co ponownie może nie być możliwe w przypadku użycia stali. Niejeden właściciel sklepu korzysta właśnie z takich bram aluminiowych i nie ma absolutnie żadnych problemów z bezpieczeństwem. Aluminium, z którego wykonuje się bramę, jest często perforowane, co umożliwia wgląd we wnętrze sklepu bez podnoszenia bramy, co również ułatwia pracę i funkcjonowanie w takim np. sklepie.

Aluminium wcale nie oznacza niższej jakości – jest to swojego rodzaju wyjście alternatywne dla stali, która znowu nie jest aż tak bardziej popularna od swojego bardziej giętkiego odpowiednika. Wszystko wskazuje na to, że, m.in. dzięki producentom bram rolowanych, sposób myślenia o aluminium może ulec zmianie, i dobrze, bo to wartościowe tworzywo.