You are currently viewing Automat do bramy przesuwnej

Automat do bramy przesuwnej

Odpowiednie zabezpieczenie terenu naszej posiadłości to oczywiście podstawowa kwestia o którą powinniśmy zadbać. Oprócz dobrej jakości ogrodzenia ważnym jest także zwrócenie uwagi na bramę. Możemy oczywiście zamontować na niej specjalny alarm, jednakże są inne sposoby, które oprócz bezpieczeństwa niosą ze sobą także inne korzyści. 

Brama otwierana automatycznie 

silnik do bramy przesuwnejDobrej jakości ogrodzenie co prawda może zniechęcić potencjalnych włamywaczy, jednak jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio bramy nie będzie ona stanowiła dla nich większego problemu. Takim świetnym zabezpieczeniem może być chociażby silnik do bramy przesuwnej czyli innymi słowy ujmując specjalny mechanizm pozwalający nam otwierać bramę zdalnie. Urządzenie to sprawia, że otworzenie bramy bez pilota staje się znacznie trudniejsze aniżeli w przypadku, gdy mamy jedynie tradycyjny zamek. Tak zabezpieczona brama potrafi skuteczniej odstraszyć osoby, które mógłby się włamać na naszą posesję niż nawet najwyższe ogrodzenie. Odstraszanie, czy też zabezpieczanie w ten sposób naszej bramy to oczywiście tylko jedna z wielu korzyści. Otwieranie bramy zdalnie jest niezwykle wygodne zwłaszcza w zimne lub upalne dni, kiedy nie mamy ochoty na zmianę wchodzić i wychodzić z auta w celu otwarcia czy zamknięcia bramy. Zasięg pilota jest na tyle spory, że spokojnie możemy ją otworzyć z garażu czy po prostu naszego domu. Jest to również bardzo przydatne w momencie, kiedy nasz dom często odwiedzają goście.

Brama otwierana automatycznie jest także dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek, gdyby pod wpływem silnego wiatru nasza brama zaczęła się zamykać, czego na pewno nikt z nas nie chce doświadczyć zwłaszcza w momencie, gdy przez nią przechodzimy. Bramy przesuwne są bardzo lekkie, więc takie incydenty niestety się zdarzają, a silnik skutecznie im zapobiega.