You are currently viewing Baldachim ze stelażem

Baldachim ze stelażem

Przez pierwsze lata życia dziecko najwięcej czasu spędza w łóżeczku w pozycji leżącej. Rodzice wyposażają je we wszystkie niezbędne elementy, które dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i izolują go od otoczenia na czas snu. Baldachim, ochraniacze, pościel i specjalny materac, to konieczne elementy.

Jakie są stelaże do baldachimów?

stelaż do baldachimuŁóżeczko z pełnym wyposażeniem jest niezbędnym elementem każdej wyprawki dla noworodka. Najczęściej urządzamy je zgodnie z płcią dziecka, czyli wszystkie dodatki wybieramy albo w kolorze różowym dla dziewczynki, albo niebieskim dla chłopca. Przed owadami nasze dziecko uchroni stelaż do baldachimu, na który nakłada się materiał, tworzący zabezpieczanie malucha. W zależności od grubości tkaniny, może także zatrzymywać światło, aby dziecko mogło spokojnie przespać czas drzemki popołudniowej kiedy na polu jest jasno. Najczęściej stosuje się w baldachimach tiul, woal, albo delikatny, koronkowy materiał, przez który nie przelatują owady. Stelaż zakłada się od strony gdzie dziecko ma główkę i ustawia na wysokości około czterdzieści centymetrów nad ramą łóżeczka. Pod baldachimem możemy powiesić niedużą karuzelę, albo zabawkę, która będzie zajmować czas maluszkowi kiedy nie śpi. Większość stelaży posiada możliwość regulacji wysokości i szerokości, dzięki czemu dopasujemy go do rozmiaru każdego łóżeczka. Baldachim jest także traktowany jako doskonała dekoracja pokoju dziecięcego, która dodaje mu infantylnego stylu i w wyraźny sposób określa płeć dziecka.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić na zakupie baldachimu ze stelażem, to najlepiej poszukać go w internecie w sprawdzonych sklepach, które posiadają modele z poprzednich kolekcji. Będą one na pewno tańsze od tych, które znajdziemy w sklepach stacjonarnych. Możemy także kupić używany od innych rodziców.