You are currently viewing Bezpieczny drewniany wózek dla lalek

Bezpieczny drewniany wózek dla lalek

Zabawki dla dzieci nie muszą być jedno sezonową rozrywką. Większość obecnie dostępnych na rynku zabawek jest niestety słabej jakości i szybko się niszczą. Warto inwestować w zabawki, które pomimo trochę wyższej ceny, będą służyć naszemu dziecku przez długi czas.

Drewniany wózek w stylu retro

drewniany wózek dla lalekZarówno wśród rzeczy do wystroju wnętrz i ubrań, tak i wśród zabawek powraca moda na retro. Czyli zabawki, które stylizowane są tak aby wyglądały jak tradycyjne zabawki naszych dziadków sprzed kilkudziesięciu lat. Co za tym idzie, takie zabawki nie są wykonane z tandetnego plastiku, którego w tamtych czasach nie było, ale zazwyczaj wykonane są z twardszych materiałów. Takim przykładem jest drewniany wózek dla lalek. Wózki wykonane są z czystego drewna lub posiadają wiklinowe kosze. Wbrew pozorom nie są zbyt ciężkie i niebezpieczne dla małej dziewczynki. Wózek ze względu na swoją bryłę jest bardzo stabilny i łatwy do prowadzenia dla dziecka. W przypadku przewrócenia się czy obicia o inne meble wózek nie ulegnie zniszczeniu, jak to bywa w przypadku innych zabawek. Plastikowe elementy często łamią się już przy pierwszym użyciu, a nawet już przy rozpakowywaniu zabawki. Oprócz funkcjonalności drewnianych zabawek trzeba też wspomnieć o ich pięknym wyglądzie. Takie akcesoria, bardzo często jeszcze ręcznie malowane, to prawdziwe małe arcydzieła, które mogą stanowić element wystroju kiedy dziecko będzie już starsze.

Ceny takich wózków zależą od producenta i wykorzystanego do wykonania zabawki drewna. A także to czy zabawka jest malowana i ozdabiana ręcznie czy powstaje w procesie taśmowej produkcji. Ceny zabawek wykonanych częściowo z wikliny i drewna można znaleźć już za około 150 złotych. Górna granica praktycznie nie istnieje, chociaż jedne z droższych zabawek osiągają ceny nawet 800 złotych.