You are currently viewing Budowa domu zaczyna się od fundamentów

Budowa domu zaczyna się od fundamentów

Od czego zaczyna się każda budowa? Zawsze od tego samego, czyli od fundamentów. Nie ma znaczenia czy mówimy o budowie domu jednorodzinnego czy o budowie wielopiętrowego bloku mieszkalnego. Fundament i jego konstrukcja to podstawa każdego budynku. Tyle tylko, że inaczej robi się fundamenty pod mały domek a inaczej pod duży blok mieszkalny.

Fundament najczęściej buduje się z bloczków

bloczki fundamentowe lublinJeśli chodzi o budownictwo jednorodzinne to fundament najczęściej buduje się ze specjalnych bloczków. Jest to najtańszy sposób na stworzenie fundamentów, ponieważ za jeden bloczek trzeba zapłacić około trzech złotych. Ilość bloczków zależy od tego jak duży stawia się dom. Wykonawcy, którzy zajmują się budową, wiedzą dokładnie jaką ilość bloczków trzeba zamówić do konkretnej budowy. Inwestorzy zlecający budowę domu nie muszą sami kupować materiałów budowlanych. Każda firma budowlana ma swoje zaprzyjaźnione hurtownie, w których można kupić bloczki fundamentowe Lublin jest miastem, w którym hurtownie oferują nawet możliwość zwrotu niewykorzystanych materiałów budowlanych. Fundament można zrobić również ze specjalnych ław fundamentowych, ale to trochę droższe rozwiązanie. Bloczki kosztują mniej, ale przy ich układaniu jest odrobinę więcej pracy. Decyzję o wyborze technologii wykonania fundamentu najlepiej jest zostawić firmie budowlanej, która dom będzie budować, ale zazwyczaj technologia ta jest określona w projekcie budowlanym.

Budowa każdego budynku zaczyna się zawsze od fundamentów. Są one spojeniem budynku z gruntem, na którym się go buduje. Bez tego nie da się wybudować ani domu jednorodzinnego ani żadnego innego budynku. Bloczków fundamentowych używa się najczęściej i jest to najbardziej tradycyjna technologia. Jest to technologia najkorzystniejsza pod względem kosztów.