You are currently viewing Ciekawe dodatki do bram

Ciekawe dodatki do bram

Posiadając dom wolnostojący w mieście, na wsi czy na peryferiach miast bardzo często decydujemy się na budowę solidnego ogrodzenia. Posiadając ogrodzenie możemy czuć się bezpieczniej oraz poprawi się jakość naszego trawnika, przez który nie będą już przebiegały bezpańskie psy czy inne zwierzęta. Niemniej jednak ogrodzenie to nie wszystko.

Nowoczesna automatyka do bramy

Akcesoria bramoweJeśli odwiedzają nas goście to pierwszą wizytówką naszego domu z jaką mają oni styczność jest brama wjazdowa. Właśnie z tego powodu powinniśmy zawsze dbać o to by prezentowała się ona bardzo estetycznie i nowocześnie. Ułatwić nam to mogą specjalne akcesoria bramowe, które w ostatnich latach są bardzo często kupowane przez osoby mieszkające w naszym kraju. Akcesoria te to przede wszystkim automatyka. Pod tym pojęciem kryją się różnego rodzaju siłowniki, silniki oraz sterowniki. Wszystko to, połączone w jedną strukturę, umożliwia otwieranie i zamykanie bramy bez wysiadania z domu. Nowoczesne akcesoria tego typu posiadają również wbudowane fotokomórki. Dzięki temu brama wjazdowa nie zacznie się zamykać nawet wtedy gdy zatrzymamy swoje auto na środku wjazdu. Kolejnym bardzo ciekawym i popularnym dodatkiem są domofony. Rozwój technologii doprowadził jednak do tego, że nowe domofony najczęściej wyposażone są w kamery, z których obraz przekazywany jest na żywo do domu osoby, którą aktualnie chcemy odwiedzić. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i bezpieczne bowiem będziemy mieć pewność kto nas nawiedził.

Mówiąc o akcesoriach bramowych koniecznie trzeba też wspomnieć o oświetleniu. Zapewnia ono bezpieczeństwo oraz dodatkowo prezentuje się bardzo okazale. Na dzień dzisiejszy coraz więcej osób decyduje się na montaż oświetlenia z czujnikami ruchu. Światło zapala się więc tylko wtedy gdy zostanie dostrzeżona jakaś aktywność.