You are currently viewing Co powinniśmy wiedzieć o regałach paletowych?

Co powinniśmy wiedzieć o regałach paletowych?

 

W przypadku naprawdę wielu różnych towarów korzystamy z palet. Jest to na pewno wygodne ze względu na przewożenie oraz składowanie. Dlatego też powinniśmy pójść krok dalej i zainteresować się charakterystyką regałów paletowych, wiele osób nie wie o nich zbyt wiele, a są to niezwykle istotne przedmioty w każdym magazynie.

Niezwykle ważna charakterystyka regałów paletowych

regały paletoweSama nazwa wskazuje, że regał paletowy służy do składowania palet. Z pewnością pozwalają na sporą wygodę w tym zakresie. Najprostszym rodzajem takich regałów jest typ rzędowy. Posiada kilka cech które są wysoko cenione w każdym magazynie. Chodzi o dogodny dostęp, różne możliwości konfiguracji, dobry wybór każdego rozmiaru. Istotne są także akcesoria dodatkowe, dzięki którym można składować towary bez palet. Jak widać takie regały są niezwykle uniwersalne, choć oczywiście zależy to od konkretnego modelu oraz dodatków do niego. Z pewnością przydadzą się akcesoria zabezpieczające dodatkowo palety. Warto też wyróżnić regały paletowe przepływowe oraz jezdne. Są to rodzaje o których też warto posiadać jakieś informacje. W przypadku rodzaju przepływowego główną cechą jest oszczędność miejsca. Wykorzystuje się tu specjalne bieżnie na których poruszają się takie regały. Stosuje się tu zasadę, że co pierwsze weszło, także pierwsze wychodzi. Jest to więc dosyć wygodny typ. Natomiast rodzaj jezdny posiada specjalne wózki, które są przemieszczane dzięki napędowi elektrycznemu. Wszystko zależy w zasadzie od rodzaju towarów jakie się przechowuje, dopiero biorąc pod uwagę ich charakterystykę można wybrać dobry regał paletowy.

Z pewnością dobrze jest zapoznać się z dokładnymi ofertami jakie proponują firmy w Polsce. Jestem pewien, że zdołacie państwo znaleźć coś do każdego rodzaju towaru. Grunt to poszukać i nie zniechęcać się. Dodatkowo należy określić wymiary palet, które się umieści w przestrzeni magazynowej.