You are currently viewing Czy warto odwiedzać escape roomy?

Czy warto odwiedzać escape roomy?

Każdy z nas potrzebuje się czasem odstresować i zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Najlepszym lekarstwem w tym przypadku będzie czas spędzony na rozrywce, który pomoże nam się odprężyć. Ciekawym sposobem na aktywną zabawę są escape roomy, które nie tylko bawią, ale i angażują nasze myślenie oraz spostrzegawczość. Czy warto tam chodzić? Jakie zalety niosą ze sobą wizyty w pokojach zagadek?

Cechy warszawskich escape roomów

najlepszy escape room warszawaEscape roomy to nowy trend, które już na stałe zagościł w naszym społeczeństwie. Ich główną zaletą jest łączenie rozrywki z logicznym myśleniem, spostrzegawczością i umiejętnością pracy w grupie. Pokoje zagadek są niczym innym jak zamkniętymi pomieszczeniami, z których trzeba wydostać się w określonym limicie czasowym. Po drodze czeka na nas wiele sekretów i łamigłówek, które powinniśmy rozwiązać, aby zdobyć zwycięstwo. Taka zabawa odbywa się zazwyczaj w grupie od 2 do 6 osób i wymaga od nas komunikacji i wspólnego działania. Istnieje wiele różnych kryteriów, na podstawie których można określić najlepszy escape room Warszawa jest miastem, które oferuje największą ilość pokojów zagadek. W samej stolicy znajdziemy około 100 różnych tematycznie pomieszczeń dających nam nie tylko różne zagadki, ale i emocje. Escape roomy różnią się poziomem zaawansowania, dlatego też nawet początkujący gracze znajdą coś dla siebie. Wizyta w takim miejscu daje nam również możliwość wcielenia się w te postacie, którymi chcieliśmy być w czasach dzieciństwa. Poszukiwacze skarbów, badacze kosmosu czy morscy zdobywcy to tylko przykładowe role, w których możemy się odnaleźć. Uniwersalność escape roomów sprawia, że są one świetną rozrywką zarówno dla grupy znajomych, jak i rodzin z dziećmi.

Dobry escape room to miejsce rozrywki i świetnej zabawy w gronie bliskich. Pokoje zagadek aktywizują nasz mózg, wyostrzają zmysły i sprawiają, że musimy współpracować zresztą grupy. Różnorodność pokojów oraz różny stopień trudności sprawiają, że zarówno początkujące osoby, jak i te zaawansowane, znajdą coś dla siebie.