You are currently viewing Czym jest bumper ball?

Czym jest bumper ball?

Na świecie zapanowała, nowa, szalona moda. Jest nią gra przypominająca piłkę nożną, rozgrywana na boiskach do niej, ale za to uniformy, wcale nie przypominają piłkarskich trykotów. Zamiast nich, ubieramy na siebie wielkie, dmuchane kule. 

Gra w bumper futbol 

bumper ball warszawaJeżeli mamy zgraną paczkę znajomych, warto ja zebrać i sprawdzić na własnej skórze, jak wiele frajdy daje granie w tą grę. Oczywiście zasady są zaczerpnięte z piłki nożnej, jednakże bez udziału spalonych, rzutów wolnych i karnych. Tutaj istotą gry jest powalenie przeciwnika w spektakularny sposób i spowodowanie utraty przez niego piłki. Podczas gry dochodzi do niezliczonej ilości wywrotek i upadków, które wyglądają naprawdę widowiskowo i powodują salwy śmiechu. Jeśli interesuje nas bumper ball Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy jej organizatorów. Jest to gra dla każdego, niezależnie od płci. Tutaj liczy się dobra zabawa i nie ma presji wyniku. Dmuchane kule, które na siebie ubieramy są dla nas tarczą, chroniącą wszystkie, newralgiczne części ciała, w związku z czym nie mamy powodów, by obawiać się o jakąkolwiek kontuzję. Jedyne, co nas czeka podczas gry w bumper to świetna zabawa, trochę adrenaliny i lekka nuta rywalizacji. Celem gry jest zdobycie większej liczby punktów niż przeciwnik, jednak to wcale nie jest łatwe. Zwłaszcza w przypadku, gdy niemal każdy kontakt z piłką kończy się zderzeniem z graczem przeciwnej drużyny. Niektóre upadki kończą się nawet kilkumetrowym, bezwładnym lotem, co naprawdę jest widowiskowe i powoduje niekontrolowane wybuchy śmiechu w obu drużynach. 

Kto jeszcze nie próbował gry w bumper ball, powinien jak najszybciej rozważyć tą opcję. To doskonały sposób na spędzenie czasu ze znajomymi, oraz dla rodzin z nieco starszymi dziećmi. To bardzo integrująca zabawa, która daje zupełnie nowe spojrzenie na to, co może być piłką nożna.