You are currently viewing Czym są szalunki

Czym są szalunki

 

Wynajem szalunków był czymś, co należało do moich zadań. Pracowałem w firmie, gdzie inwestycje budowlane to była codzienność, dlatego też postanowiliśmy razem z szefem podjąć decyzję o podjęciu współpracy stałej z firmą posiadającą urządzenia do zabezpieczenia wykopów na wynajem.

Jak wynająć dobre szalunki

szalunki wynajem

Nie mogliśmy sobie niestety pozwolić na kupno takich urządzeń, dlatego też każdorazowo musieliśmy więc wynajmować je od specjalnej firmy. Wynajem szalunków jednak bardzo nam się opłacał, gdyż nie musieliśmy ponosić jednorazowego kosztu takiej inwestycji w przypadku, gdybyśmy chcieli kupić takie urządzenia. Nie widzieliśmy też dokładnie, jak się instaluje je na placu budowy, dlatego też za każdym razem kiedy wynajmowaliśmy je prosiliśmy o pomoc pracownika. Szalunki wynajem był na tyle bardzo dobrą możliwością, że za każdym razem pracownik podpowiadał nam, jak je zainstalować oraz samodzielnie je wypakowywał. Często to nie była to jedna osoba, a raczej sztab pracowników, dzięki czemu praca przy inwestycji budowlanej przebiegała jak najbardziej sprawnie. Goniły nas terminy, dlatego szalunki wynajem zawsze mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko jeden telefon do pracownika firmy odpowiedzialnego za kontakt z naszym przedsiębiorstwem i już szalunki były w drodze. Co najważniejsze, były naprawdę bardzo dobrej jakości, dzięki czemu nie musieliśmy się martwić o pozostawienie całego placu budowy na wiele miesięcy, gdyż tyle najczęściej trwały nasze inwestycje.

Wynajem szalunków oraz wyprasek powinien być bardzo dobrze przemyślany z racji tego, że na rynku funkcjonuje wiele odmian szalunków. Nie do końca wiedziałem, na którą się zdecydować w przypadku jakiej inwestycji budowlanej. Z pomocą jednak przychodzi zawsze firma, która bardzo chętnie pomaga w takich sytuacjach, dzięki czemu nie musimy się tym w ogóle przejmować.