You are currently viewing Dekoracje dla domu urządzonego w stylu skandynawskim

Dekoracje dla domu urządzonego w stylu skandynawskim

Poszukując inspiracji do urządzenia naszego domu, często sięgamy do innych kultur i zwyczajów, którymi charakteryzują się aranżacje ich wnętrz. Jednym z kierunków obieranych przez nas często w ostatnim czasie, jeśli chodzi o styl urządzenia mieszkania, jest styl skandynawski, który charakteryzuje się dominacją bieli i drewna.

Jak dobrać dekoracje do stylu skandynawskiego?

dekoracje styl skandynawskiUrządzenie naszego mieszkania w stylistyce nawiązującej do Skandynawii w gruncie rzeczy nie będzie stanowiło dla nas problemu – wystarczy bowiem odpowiedni wybór białych, wykonanych z drewna mebli, które umieścimy w przestrzeni pomalowanej na jasne kolory. Trochę większe wyzwanie mogą stanowić dekoracje, które pomogą nam podkreślić charakter naszego mieszkania. Jeśli chodzi o dekoracje styl skandynawski wymaga od nas odpowiedniego zaplanowania i zdecydowania się na jeden kolor, którym będziemy chcieli uzupełnić całą aranżację pomieszczenia i mieszkania. Dlaczego, wybierając dekoracje dla stylu skandynawskiego, warto zdecydować się na jeden kolor i bazować ewentualnie na jego bliskich odcieniach? Ponieważ wprowadzenie zbyt wielu kolorów może negatywnie odbić się na odbiorze samego stylu. Do stylu skandynawskiego świetnie pasować będą dodatki i dekoracje dobrane w chłodnych kolorach, np. zieleni lub błękicie, co pozwoli nam dodatkowo podkreślić charakter, którym cechują się pomieszczenia kojarzące się ze Skandynawią.

Wśród dekoracji, które możemy dobrać do stylu skandynawskiego, na pewno powinny znaleźć się obrazy cechujące się chłodną kolorystyką. Odpowiedniej atmosfery pewnie dodadzą też właściwie dobrane kolorystycznie serwetki, bieżniki, koce i poduszki. Świetnie sprawdzą się też na pewno lampki w typie cotton balls, które świetnie wpłyną na kreowany klimat.