Dekoracje z miedzi we wnętrzach

W ostatnim czasie coraz większą popularność w aranżacji wnętrz zdobywają niebanalne dekoracje. Widoczne jest to zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, których właściciele nie boją się wprowadzić do swoich domów czy wnętrz rozwiązania czy materiały, które do tej pory nie kojarzyły się raczej z wyposażeniem domu. Mam tu na myśli takie materiały jak: stal, miedź czy beton. Dzisiaj zajmiemy się miedzią.

Niezwykle modne dekoracje miedziane

dekoracje miedziane do wnętrzJej sławę oraz niesłabnącą popularność widać zwłaszcza w projektach architektów wnętrz. Od co najmniej kilku sezonów, topowi projektanci stawiają w swoich projektach na elementy wykonane z miedzi. Skąd wynika ten fenomen? Przede wszystkim z tego, że miedziane dodatki stanowią idealne uzupełnienie dla wnętrz urządzonych w najbardziej modnych stylach. Obecnie na topie są takie style jak: industrialny, rustykalny oraz z nutką retro. Nie da się ukryć, że do wszystkich wymienionych, miedź pasuje wręcz idealnie! Jak wprowadzić do swojego wnętrza odrobinę tego niezwykle modnego materiału? Na początek dobrym pomysłem będą dekoracje miedziane do wnętrz, takie jak: ramka na zdjęcia, wazon, taca czy bardzo modne koszyki w minimalistycznym wydaniu. Jeżeli nie boisz się bardziej „trwałych” rozwiązań, możesz zainstalować w swojej kuchni lub łazience baterie, słuchawki prysznicowe. Możesz także ozdobić swoją ścianę miedzianą płytą lub urozmaicić meble, wprowadzając miedziane elementy, które mogą mieć płaskorzeźbioną formę. Niezwykle stylowym rozwiązaniem będzie kupno miedzianej lampy. Wprowadzi ona do twojego pomieszczenia industrialnego charakteru, sprawi, że nawet nudne wnętrze nabierze awangardowej nutki.

Możesz być pewny, że odwiedzający Cię goście zwrócą na nią uwagę. Ten materiał przyciąga uwagę. To jeden z tych elementów w architekturze wnętrz, na który zdecydują się tylko osoby odważne, które nie boją się oryginalnych i nowoczesnych rozwiązań do domu.