You are currently viewing Dlaczego montaż listew przyokiennych jest dobrym pomysłem?

Dlaczego montaż listew przyokiennych jest dobrym pomysłem?

Jednym z najważniejszych etapów każdego remontu jest wykańczanie wnętrza. Wiadomo, że po intensywnych pracach budowlanych na styku dwóch różnych powierzchni mogą pozostawać nieestetyczne pęknięcia czy zabrudzenia. Aby je estetycznie zakryć, w przypadku przestrzeni przyokiennych często używa się specjalnych listew.

Zalety listew przyokiennych

listwy przyokienneNajważniejszym plusem dotyczącym tych akcesoriów jest ich uniwersalność oraz prostota montażu. Pasują one bowiem do każdego typu okna, pozwalając na skuteczne zakrycie niemożliwych do usunięcia pozostałości remontowych. Ponadto, przytwierdzenie ich do powierzchni ramy czy ściany nie stanowi większego problemu, ze względu na wyposażenie każdego artykułu w wytrzymałą warstwę samoprzylepną – by zamontować listwy przyokienne wystarczy je więc jedynie docisnąć do podłoża. Warto wspomnieć o tym, że ich producenci często wyposażają je w dodatkowe komponenty, takie jak siatki i uszczelki, co czyni listwy akcesoriami bardzo funkcjonalnymi. Na rynku dostępne są one w różnych grubościach oraz szerokościach, a także barwach – najpopularniej stosowanymi są kolory biały oraz kremowy, lecz wytwarzane są również listwy szare czy imitujące swoim wyglądem drewno. Większość firm sprzedaje je na pojedyncze sztuki lub w formie opakowań zbiorczych, jednak możliwe jest także dokonanie zakupu na metry, jak w przypadku na przykład listew przypodłogowych.

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że listwy służące do estetycznego wykańczania powierzchni bezpośrednio sąsiadujących z oknem są jednym z niezbędników, w które należy się zaopatrzyć jeszcze przed przystąpieniem do prac remontowych. Warto dobrać je w taki sposób, by pasowały nie tylko do samej ramy, lecz i do pozostałych elementów składających się na wygląd danego pomieszczenia.