You are currently viewing Dlaczego usuwanie włosków laserem jest skuteczne?

Dlaczego usuwanie włosków laserem jest skuteczne?

Czasem kobiety zastanawiają się nad skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. Choć wydaje się, iż bardzo dużo się o tym mówi, nie każda z nas jeszcze dokładnie się z tym zapoznała. Nie wiemy jak taki zabieg przebiega i przede wszystkim jaki daje efekt.

Trwałość laserowej depilacji

laserowe usuwanie owłosieniaWarto się najpierw przyjrzeć temu, jak przebiega taki zabieg. Jak już sama nazwa wskazuje, takie włoski są usuwane przy pomocy lasera. Oczywiście włosy na naszych nogach czy też pachach rosną z różną szybkością. Musimy więc zdawać sobie sprawę z tego, że taka depilacja przebiega etapowo. Czasem musimy powtórzyć zabieg nawet dziesięć razy, by móc cieszyć się z ostatecznego efektu. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że włoski nie rosną w tym samym czasie i każdy z nas ma włoski innej grubości. Wpływ na ilość zabiegów ma także siła cebulki włosa. Jeśli są one naprawdę silne, trudniej się jest ich pozbyć nawet przy pomocy naprawdę bardzo skutecznego lasera. Dlatego niekiedy zabieg trzeba powtarzać wielokrotnie, by móc pochwalić się idealnie gładkim ciałem. Oczywiście dopiero po pierwszym zabiegu można co nieco powiedzieć na temat tego, ile zabiegów będzie potrzebnych. Dzięki temu, że wykonamy już jedno laserowe usuwanie owłosienia, specjaliści będą mogli ocenić sytuację i nasze włoski na danej partii działa. Skutek takiej depilacji jest taki, iż później nie musimy się już nigdy przejmować włoskami. Zabieg mogą zaburzyć tylko problemy hormonalne, co zdarza się bardzo rzadko. W innym wypadku jest ona trwała.

Bez wątpienia wykonanie takiej depilacji może okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę. Warto zastanowić się nad tym czy nie chcemy sobie ułatwić życia dzięki takiemu zabiegowi. Już nigdy nie musiałybyśmy się martwić depilacją i tracić na nią pieniędzy.