You are currently viewing Dlaczego warto kupić paletę do makijażu?

Dlaczego warto kupić paletę do makijażu?

Cienie do powiek w dzisiejszym makijażu zdecydowanie grają pierwsze skrzypce. Modne są nie tylko stonowane odcienie, ale również te bardziej odważne. Nierzadko kompletując kosmetyczkę poszczególnymi cieniami wydajemy mnóstwo pieniędzy, choć wcale nie musimy!

Zalety paletek do makijażu

paleta do makijażuNa co dzień używamy przeważnie jednego, dwóch, maksymalnie trzech ulubionych cieni, lecz wychodząc wieczorem ze znajomymi bądź na imprezę lubimy sobie bardziej zaszaleć z makijażem naszej powieki, więc w ruch idą cienie nie tylko o odważniejszych kolorach, ale również te zawierające brokat. Innymi słowy mówiąc, aby zawsze mieć czym się umalować potrzebujemy nawet do kilkunastu cieni w kosmetyczce, co wiąże się z niemałą ceną za zakupy. Tymczasem paleta do makijażu pomoże nam nie tylko zaoszczędzić na pieniądzach, ale również dobrać odpowiednie cienie do powiek. Cena całej paletki zawierającej naprawdę wiele kolorów zarówno brokatowych jak i matowych potrafi kosztować tyle, co kilka pojedynczych cieni! Fakt, wielkość cieni w paletce jest znacznie mniejsza, aniżeli wówczas gdybyśmy kupowali je osobno, lecz kolorów zarówno do siebie zbliżonych, jak i różniących się znacznie od siebie jet tak dużo, że jedna paleta potrafi wystarczyć nam spokojnie nawet na lata! Co więcej, cienie w paletach są przeważnie w taki sposób usytuowane obok siebie, aby ułatwić nam ich dobór. Przyglądając się paletom możemy dostrzec, że takie kolory występują w tzw. „trójkach” np: beżowy, jasny brąz, ciemny brąz, a tuż pod spodem: waniliowy, liliowy, ciemna purpura. Dzięki takiej kolejności, bez względu na to którą „trójkę” wybierzemy, kolory zawsze będą do siebie pasowały.

Palety z cieniami do makijażu mają jeszcze jedno, niezwykle ważne zastosowanie: dzięki temu, że cienie są właśnie zamknięte w jednej paletce, nie giną nam w odmętach kosmetyczki, nie niszczą się i nie kruszą obijając się w niej o siebie, a co za tym idzie, nie musimy poświęcać kilku minut na odnalezienie konkretnego cienia! Zalety płynące z zakupu palety są zatem ogromne i znacznie ułatwiają nam codzienny makijaż.