You are currently viewing Dlaczego warto wybierać plafony?

Dlaczego warto wybierać plafony?

 

Plafon to taki rodzaj lampy sufitowej a konkretniej jest to oprawa oświetleniowa montowana na suficie a w niektórych przypadkach również na ścianie. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku niskich pomieszczeń, w których niemożliwy jest montaż żyrandola.

Plafon – najlepsze oświetlenie dla naszych pomieszczeń

nowoczesny plafon escadaPlafony znajdują swoje miejsce nie tylko w niskich, mniejszych czy przechodnich pomieszczaniach, ale coraz chętniej wybierane są także do salonu, kuchni, jadalni czy łazienki. W przypadku tego ostatniego pomieszczenia świetnie sprawdzają się nietuzinkowe plafony ścienne, które najczęściej wykorzystywane są jako dodatkowe oświetlenie kabiny prysznicowej lub innych części pomieszczenia. Jednak najczęściej są one rodzajem klosza, który podwiesza się pod sufit. Na rynku dostępne są różne modele plafonów całkowicie zamkniętych bądź otwartych. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do ich wykonania jest mleczne szkło lub mrożone. Dostępne są również modele, które są ozdobione innymi tworzywami nadając mu w ten sposób charakteru. Nowoczesny plafon escada przylegają blisko sufitu przez co zajmują mało miejsca. Największą ich zaletą jest to, że doskonale wpasowują się w każde pomieszczenie. Wpływ na to ma między innymi różnorodność pod względem kolorytu, wzornictwa a także kształtu. W sklepach możemy spotkać modele okrągłe, kwadratowe, prostokątne, z półokrągłą kopuła czy też niemal płaską lub z dodatkami drewna.

Ważną zaletą plafonów jest to, że dają rozproszone światło co oznacza, że nie tworzą się głębokie cienie a bardzo łagodnie oświetlają nasze pomieszczenie. W plafonach możemy zamontować jedno lub kilka źródeł światła. Obecnie najpopularniejsze są plafony LED dające mocne źródło światła a przy tym są energooszczędne.