You are currently viewing Do czego służą air tracki?

Do czego służą air tracki?

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Jednym z bardziej rozpoznawalnych przedmiotów towarzyszących akrobatom i gimnastykom, są ścieżki powietrzne. To na nich balansują, podskakują, rozgrzewają się lub dokonują różnych figur. Szerokie zastosowanie akrobatyczne takiej ścieżki jest dowodem na to, że jest wyjątkowo przydatne podczas stawiania pierwszych kroków w karierze gimnastyków.

Zalety ścieżek powietrznych

air track małyJedną z największych zalet, jakie mają ścieżki powietrzne podczas ćwiczeń gimnastycznych, to ich uniwersalność w trakcie ćwiczeń. Można na nich zarówno prowadzić rozgrzewki, jak i wykonywać kolejne coraz bardziej skomplikowane figury gimnastyczne. W taki air track mały wyposażony jest każdy gimnastyk, gdyż nie tylko jest to najbardziej uniwersalne narzędzie pracy w tym fachu, ale przede wszystkim jest to przedmiot bardzo mobilny. Wystarczy spuścić z niego powietrze i spakować razem z resztą bagaży. Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, a napompowanie go w miejscu docelowym, to kwestia podłączenia pompy. Zarówno dla młodych akrobatów, jak i doświadczonych gimnastyków, ścieżka powietrzna jest wyjątkowo bezpiecznym i wygodnym narzędziem pracy. W przeciwieństwie do innych przyrządów gimnastycznych ten amortyzuje upadki i nie powoduje sam z siebie żadnych obrażeń. Można na nim się rozgrzewać, ale i próbować nowe bardziej skomplikowane figury, które są najlepszą metodą na rozwój osobisty gimnastyka.

Bezpieczne ścieżki powietrzne są najlepszym wyborem również dla rodziców, którzy chcą pozwolić dziecku na spełnienie marzeń, a jednocześnie martwią się o ich odpowiedni rozwój i kolejne urazy, jakich doświadczają. Dlatego głównie warto, jest upewnić się, że dziecko jest bezpieczne podczas większości ćwiczeń, gdyż każdy upadek jest wystarczająco amortyzowany przez ścieżki powietrzne.