You are currently viewing Dobra kamerka sportowa

Dobra kamerka sportowa

Miłośnicy sportów ekstremalnych w większości są zwolennikami uwieczniania swoich dokonań na nagraniach video. Najłatwiejszym na to sposobem jest zakup sportowej kamerki i montaż jej na kasku lub innej wybranej części garderoby. Kamerki wyposażone są w większości w port na kartę pamięci lub łączność z telefonem przez system bluetooth.

Czym kierować się w wyborze kamerki sportowej?

kamera do sportów ekstremalnychWybór kamerki sportowej nie jest rzeczą prostą. Zwłaszcza że wydać musimy na nią sporą sumę pieniędzy, więc dokonany przez nas wybór musi być jak najbardziej trafny. Ponieważ nikt nie lubi marnować pieniędzy. Kamera do sportów ekstremalnych musi być przede wszystkim wytrzymała. Podczas nagrywania filmów często zdarza się, że ona gdzieś upada, uderza o coś, więc jej wytrzymałość musi być na najwyższym poziomie, żeby nie rozbiła się po pierwszym dniu nagrywania. Do większości kamer producenci tworzą specjalne, dodatkowe obudowy, które zwiększają jej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Szukając kamerki dla siebie, warto też zwrócić uwagę na jej wodoszczelność. Poza wytrzymałością w kamerkach ważna jest rozdzielczość, w jakiej możemy nagrywać filmy. Podczas uprawiania jakiegoś sportu ekstremalnego zazwyczaj wszystko dzieje się bardzo szybko, więc nasze urządzenie musi być przystosowane do takiego nagrywania. Nikt nie chciałby tego, żeby każdy z jego filmów był rozmazany. Wiadomo, że im większa jakość nagrań tym pliki zajmują więcej, więc dobra kamera sportowa powinna obsługiwać karty posiadające minimum sześćdziesiąt cztery gigabajty pamięci. Ostatnią rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest wielkość i wydajność baterii.

Kamery sportowe mają wiele zastosowań. Używane są do nagrywania podczas uprawiania sportu, jako wideo rejestratory w samochodach i na motocyklach, a także ze względu na mały rozmiar przez różnego rodzaju vlogerów. Kwota, jaką musimy przeznaczyć na dobrą kamerę sportową renomowanej firmy to około tysiąca pięciuset złotych.