Dobry psi fryzjer w Tarnowskich Górach

Groomer jest od kilku lat bardzo popularnym zawodem. Jego nazwa pochodzi od czasownika „groom”, czyli pielęgnować. W Polsce mówimy na niego po prostu fryzjer dla zwierząt. Najczęściej zajmuje się psami rasowymi, które wymają strzyżenie.

W Tarnowskich Górach znajdziemy psiego fryzjera

psi fryzjer tarnowskie góryFryzjer taki zajmuje się nie tylko strzyżeniem psa. Również czesze zwierzak, myje go, usuwa martwą sierść, czyści uszy czy usuwa insekty. A to tylko niektóre z oferowanych zabiegów. Psa rasowego np. sznaucera trzeba odpowiednio ostrzyc, żeby nadać mu odpowiednią dla rasy fryzurę. Często widzimy tak uczesane psy na ulicach. Tacy ludzie pracują już nie tylko w Warszawie czy Krakowie. Znajdziemy ich też w mniejszych miejscowościach. Moja znajoma szukała go w swoim miejscu zamieszkanie, Tarnowskich Górach. Wystarczyło, że wpisała do internetu „psi fryzjer Tarnowskie Góry”. I znalazła. Nawet kilku. Nie myślałam, że ten zawód jest już aż tak popularny. Jest tu kilku znanych i dobrych psich fryzjerów. Warto wiedzieć, że nasze psiaki potrzebują pielęgnacji. Udomowiliśmy je i teraz musimy o nie dbać. Psy długowłose takie yorki czy shih tzu muszą być regularnie czesane, by nie tworzyły im się kołtuny. Najwygodniej jest przycinać im sierść na modną psią fryzurkę dla danej rasy. Dobry fachowiec wie jak usunąć kołtuny nie zostawiając na psiej sierści łysych placków. Psy długowłose innych ras dobrze też przystrzyc na lato, by nie męczyły się tak podczas upałów. Pomyślcie jakbyście się czuły paradując w futrze, kiedy na zewnątrz jest 30 stopni. Byłoby to mało przyjemne prawda? To właśnie czują te psy.

Pies, tak samo jak my, może się wstydzić. Musimy przyznać, że kołtuny na psiej sierści nie wyglądają ładnie. Mogą też spowodować różnego rodzaju problemy skórne. Aby nie dopuścić do ich tworzenia zabierajmy psa regularnie do fryzjera, by wyczesał go z martwej sierści.