You are currently viewing Dokładne pranie dywanów

Dokładne pranie dywanów

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Podłoga w każdym pomieszczeniu jest miejscem, które najszybciej się brudzi. Bez względu czy jest to parkiet, linoleum, panele czy dywan, to trzeba ją regularnie czyścić i to najlepiej na sucho i na mokro, przy użyciu odpowiednich środków.

Czym prać dywan?

pranie dywanówWiele osób nie chce stosować powszechnie dostępnych detergentów do czyszczenia dywanów i wykładzin, ponieważ zawierają one mnóstwo silnych środków chemicznych. Wolą stosować domowe metody na różne rodzaje plam, które w pewnym stopniu mogą być skuteczne. Przede wszystkim jest wykorzystywana sól, kwasek cytrynowy, ocet lub soda oczyszczona. Jednak te metody nie zawsze pomagają, bo plamy trudne do usunięcia wymagają silniejszych środków. Pranie dywanów można wykonać w jednej z wielu pralni chemicznych, które przyjmują zlecenia także na wykładziny, materace czy wózki. Stosowane przez nich metody są bardzo skuteczne, ponieważ do czyszczenia wykorzystują specjalne urządzenia piorąco – czyszczące, które wykorzystują parę wodną oraz detergenty przeznaczone do profesjonalnego użytku. Są one bardziej skoncentrowane i zawierają więcej aktywnych środków, które szybko sobie radzą z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Pralnie wykonują kilkuetapowe procesy czyszczące, które likwidują lekkie, trwałe i powierzchowne zabrudzenia oraz świetnie odświeżają włókna. Specjaliści radzą, aby przynajmniej kilka razy w roku wykonać profesjonalne pranie dywanu, ponieważ taka usługa sprawia, że jest on wolny od roztoczy czy bakterii stanowiących zagrożenie dla zdrowia.

Kurz, piach czy sierść zwierząt można szybko usunąć za pomocą odkurzacza. Lekkie zabrudzenia o niewielkiej powierzchni można samodzielnie zaprać powszechnie dostępnym środkiem z drogerii. Jednak ciężkie plamy mogą wymagać całościowego prania w pralni.