You are currently viewing Dokładne wyczyszczenie dywanu

Dokładne wyczyszczenie dywanu

Niemalże każdy z nas ma jakiś dywan w domu, ponieważ jest on bardzo popularną dekoracją wnętrza. Przeważnie zdobi on podłogi w salonie, pokoju dziecięcy czy sypialni, gdyż tworzy wyjątkowo, ciepły i domowy klimat w każdym wnętrzu.

Gdzie można wyprać dywan?

pranie dywanów cena wrocławJak każdy przedmiot domowy, także dywan ulega zabrudzeniom i to szybciej niż nam się wydaje. Przeważnie go odkurzamy, bo tak jest najszybciej i najprościej, jednak odkurzacz nie poradzi sobie  plamami z wina, herbaty, soku z buraków czy błota. Tu potrzebne jest pranie dywanów cena Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy kilka firm zajmujących się takimi usługami. Samodzielnie prać można dywan miejscowo, ponieważ całościowe pranie może się skończyć przemoczeniem i powstaniem pleśni. Lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem. Przede wszystkim posiadają specjalistyczne maszyny czyszcząco – piorące na sucho i na mokro, dzięki czemu są w stanie wyprać każdy dywan, nawet najdelikatniejszy. Ponadto korzystają z profesjonalnych detergentów, które są bezlitosne dla plam, a bezpieczne dla włókien dywanu. W pralniach poza dywanami i wykładzinami, czyszczone są także tapicerowane meble takie jak kanapy, fotele czy krzesła, a także materace i wózki. Jest to najbezpieczniejszy sposób na pozbycie się trwałych i starych zabrudzeń, które wniknęły głęboko w dywan czy wykładzinę. Ponadto po skończonej usłudze, dywany są dezynfekowane i odświeżane przez co mają przyjemny i świeży zapach przez wiele tygodni.

W kwestii płatności za pranie dywanu, to najczęściej cena zależy od rodzaju i wielkości powierzchni do czyszczenia. Przeprowadzenie całego procesu zabiera kilka godzin plus dokładne suszenie, zatem w ciągu jednego dnia usługa może zostać zrealizowana.