You are currently viewing Drewniana altanka w ogrodzie

Drewniana altanka w ogrodzie

  • Post author:
  • Post category:Ogród

 

Jak ma się ogród to można w nim wiele rzeczy zaplanować. Kto nie lubi siedzieć sobie w ogrodzie i odpoczywać. Chyba nie ma takich osób. Ja bardzo lubię sobie posiedzieć w ogrodzie. Muszę też odpowiednio o niego zadbać. Mam na ogrodzie posadzone kwiaty i krzewy, a także stoi altana.

Wybór drewnianej altany do ogrodu

altany z drewnaNie mogę sobie wyobrazić ogrodu bez altany. Ona koniecznie musi być w ogrodzie. Wiem, że nie każdy ją ma. Ale w moim przekonaniu to ona musi być. Trzeba mieć też miejsce by posiedzieć sobie na ogrodzie. Ja jak mam ciężki dzień w pracy to idę do ogrodu i sobie coś tam robię w kwiatach, a potem sobie siedzę w altanie. Lubię też zapraszać swoich znajomych na grilla, ale to latem. Wiosną raczej przychodzą do mnie na ciasto. Moje dzieci też dużo czasu spędzają na dworze i często też bawią się w tej altanie. Jest on bardzo duża. W środku mamy postawione duże i wygodne krzesła. Nawet nie wiecie jak przyjemnie jest posiedzieć latem w tej altanie zwłaszcza jak pada deszcz i jest ciepło. To mnie akurat odpręża. Altany z drewna są bardzo popularne, rzadko można na ogrodzie spotkać altanę wybudowaną z innych surowców niż z drewna. Ja przynajmniej takiej nie widziałam, ale może gdzieś są. Biorąc pod uwagę, że altana jest wykonana z drewna to trzeba o nią szczególnie dbać. My użyliśmy do swojej specjalnej farby, tak by zabezpieczyć drewno przed szkodnikami oraz przed warunkami atmosferycznymi zwłaszcza na mrozy. Ustawiliśmy ją tak centralnie na ogrodzie. A wokół jest dużo zieleni. To dobrze nawet wygląda.

Na ogrodzie mamy taką dużą altanę. Cała wykonana jest z drewna. Nie sądzę by pasowała jakaś inna, na przykład wykonana z cegieł. Moim zdaniem najlepsza do ogrodu jest altana z drewna. Pasuje właśnie taka zrobiona z drewna. Można samemu zbudować altanę lub kupić gotową. Kto jak woli.