You are currently viewing Dźwigi – bezpieczne prace na wysokościach

Dźwigi – bezpieczne prace na wysokościach

Na placach budowlanych często zachodzi konieczność podnoszenia ciężkich elementów takich jak betonowe bloki lub metalowe profile – niewygodne, a często wręcz niemożliwe byłoby ręczne przenoszenie tego typu elementów. Tutaj z pomocą śpieszą dźwigi, czyli maszyny umożliwiające bezproblemowe podnoszenie ciężkich przedmiotów i precyzyjne umieszczanie ich w określonych miejscach.

Prace z zastosowaniem dźwigów

usługi dźwigiem poznańDźwigi to urządzenia pozwalające na łatwe podnoszenie ciężkich elementów i precyzyjne umieszczanie ich w określonych miejscach – znajdują zastosowanie na większości placów budowy. Obsługa takich maszyn nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego ich operatorami mogą być wyłącznie osoby, które ukończyły odpowiedni kurs oraz uzyskały certyfikat potwierdzający ich kwalifikacje. Przepisy takie mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracy na placach budowy, co ma wyjątkowo istotne znaczenie w przypadku posługiwania się maszynami oraz materiałami o dużej wadze i gabarytach. Usługi dźwigiem proponowane są przez wiele firm – na co zwrócić uwagę wybierając usługodawcę? Duże znaczenie ma tutaj posiadanie przez firmę odpowiedniego certyfikatu uprawniającego do świadczenia tego typu usług. Dodatkowo należy upewnić się, czy oferowane maszyny są w nienagannym stanie technicznym oraz czy ich operatorzy posiadają wymagane kwalifikacje. Jak znaleźć profesjonalną firmę? Można posłużyć się wyszukiwarką i wpisać przykładowo ’usługi dźwigiem Poznań’. Przed rozpoczęciem współpracy z firmą warto dokładnie przeczytać podpisywaną umowę i przeanalizować poszczególne warunki.

Usługi dźwigiem to prace przeprowadzane przez certyfikowanych operatorów – przed rozpoczęciem współpracy warto przekonać się, czy usługodawca posiada wszelkie wymagane dokumenty. Podczas długotrwałego użytkowania dźwigów trzeba pamiętać o wyznaczeniu terminu konserwacji sprzętu, gdyż tylko sprawne maszyny pozwalają na bezpieczną realizację zaplanowanych zadań.