Efektywne malowanie farbami w sprayu

 

Obecne na rynku możliwości technologiczne, pozwalają nam zmienić wygląd praktycznie każdej rzeczy. Dzisiaj chciałbym podzielić się, jak wykorzystać i poprawnie używać farb w sprayu, które nie tylko mają szerokie zastosowanie w motoryzacji, ale również w naszych domowych pracach naprawczo – dekoracyjnych

Farby w sprayu dobre na wszystko

spray emaliaObecne na rynku farby w sprayu możemy kupić, w prawie każdym sklepie budowlanym. Ich właściwości i sposób wykorzystania zupełnie nie odbiega od klasycznych farb, z tą tylko różnicą, że są tańsze, lepiej pokrywające materiał, a przede wszystkim nie wymagają drogich urządzeń natryskowych. Możemy ich używać na zewnątrz i do wewnątrz, na praktycznie każdym podłożu: metal, drzewo, plastyk, beton itd. Należy tylko wybrać sprawdzoną markę i odpowiednią farbę. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża, spray emalia gotowa jest do natychmiastowego użytku. A oto podstawowe informacje, dotyczące prawidłowego jej używania. Optymalna temperatura do uzyskania najlepszych efektów to 20 stopni Celsjusza, należy również pamiętać o wilgotności powietrza, oraz gęstości samego produktu. Pomieszczenia, w których będziemy wykonywać prace powinny być dobrze wentylowany. Przygotowanie podłoża to chyba najważniejsza czynność, która będzie wpływać na jakość i wygląd powłoki lakierniczej. Podstawowa zasada to: przeszlifować, wysuszyć oraz odtłuścić. Po wyschnięciu powierzchni gruntującej, należy lekko przetrzeć ją drobnoziarnistym papierem ściernym. Następny etap, to dobre wymieszanie farby, w tym przypadku wstrząsamy puszką przez ok 2 minuty i robimy próbny natrysk. Jeżeli metalowa kulka w puszce dobrze wymieszała składniki, a zwłaszcza pigment który osiada na dnie, możemy przystąpić do podstawowego malowania.

Farbę nanosimy w odległości około 20-30 cm od malowanej powierzchni. Staramy się również nanosić kilka cienkich warstw, a przy każdej warstwie odczekać kilka minut. Malujemy ruchem krzyżowym, pierwszy pionowy a następnie cienkie warstwy poziome.