You are currently viewing Efektywne ogrzewanie pelletem

Efektywne ogrzewanie pelletem

Kupno materiałów opałowych to dla wielu z nas spory problem. Nie da się ukryć, że ceny niektórych z takowych materiałów są dość wysokie. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na poszukiwanie innych rozwiązań jeśli chodzi materiały opałowe. Niektóre z dostępnych opcji mogą wielu z nas wprawić w osłupienie stosunkiem swojej ceny do jakości jaką te materiały sobą prezentują.

Sprawdzony i wydajny pellet

pelet varmoOgrzewanie często kojarzone jest jeszcze ze stosowaniem dwóch głównych materiałów opałowych. Pierwszym z nich jest oczywiście drewno opałowe, które ludzkość stosuje do ogrzewania od zarania dziejów. Natomiast drugim najbardziej popularnym materiałem używanym do ogrzewania jest oczywiście węgiel. Ceny zarówno jednego jak i drugiego z wymienionych materiałów opałowych są dość duże. W związku z tym coraz częściej sięgamy po różne alternatywy. Bez wątpienia jedną z tych, na którą warto by było zwrócić uwagę jest pelet Varmo. Produkt ten niech nikogo nie zmyli swoją nazwą. Nie jest to bowiem pellet drzewny, który powstaje z drobno zmielonych wiórów. Materiał opałowy, o którym tutaj mowa powstaje z węgla, a konkretniej mówiąc z miału węglowego. Miał ten powstaje z najlepszej jakości węgla. W związku z tym powstający pellet zachowuje jego kaloryczność. Można obecnie znaleźć w sprzedaży taki pellet, którego kaloryczność wynosi nawet 25 MJ/Kg.

Na chwilę obecną stosowanie pelletu zaczyna być coraz bardziej popularne. Wpływ na to ma nie tylko wielka wydajność i kaloryczność tego materiału opałowego ale również to, że jest on stosunkowo tani. Stosując pellet z pewnością zauważymy znaczną oszczędność w porównaniu z wykorzystywaniem do ogrzewania węgla. Pellet węglowy to paliwo opałowe nowej generacji, które dodatkowo nie zatruwa środowiska w dużym stopniu.