Ekologiczna wizualizacja ognia

Wchodząca w życie w 2022 roku ustawa o ograniczeniu emisji szkodliwych substancji do środowiska zmusza do zastosowania licznych zmian w systemach grzewczych. Przepis dotyczy nie tylko tzw. c.o., lecz także niektórych kominków, które, choć wykorzystywane głównie do celów dekoracyjnych, przez niekorzystną budowę oraz niewłaściwą eksploatację stają się również przyczyną wielu zanieczyszczeń.

Kominek w wersji bio

biokominkiJeśli nie możemy pozwolić sobie na paleniska o wysokim standardzie eksploatacji i służą nam one jedynie jako ozdoba domu – powinniśmy zdecydować się na najlepsze kominki ekologiczne, czyli biokominki. Urządzenia zasilane bioetanolem posiadają niezwykłe walory estetyczne. Pozwalają montować się zarówno na podłodze, suficie, jak i stolikach do kawy, półkach mebli. Mają kształty i rozmiary, które adaptują urządzenie do każdej przestrzeni i wielu pomieszczeń. Wykorzystane do ich produkcji różnorodne rodzaje przeszkleń są w stanie sprostać upodobaniom bardzo wielu użytkowników. Przede wszystkim jednak – biokominki to kominki prawie bezemisyjne, spalające zarówno podawane paliwo, jak i gazy powstające w czasie całego procesu grzewczego. Nie tworzą dymu ani smolnego osadu, nie wymagają budowy komina. Choć na początku produkcji tego typu palenisk wskazywano niejednokrotnie na możliwość przeniesienia ognia z biokominka na jego otoczenie, to jednak dzięki znakomitym materiałowym i technologicznym rozwiązaniom nowoczesnym – jest to prawie niemożliwe.

Bioetanol to świetne rozwiązanie ułatwiające montaż palenisk ekologicznych i jednocześnie funkcjonalnych. Kominki zasilane tym paliwem nie szkodzą otoczeniu wokół nich ani też nie zatruwają środowiska na zewnątrz. Dzięki zróżnicowanej rozmiarowo obudowie – świetnie dostosowują się do wielu aranżacji.