You are currently viewing Filtry wykorzystywane w kabinach lakierniczych

Filtry wykorzystywane w kabinach lakierniczych

Kabiny lakiernicze to pomieszczenia zbudowane z urządzeń wentylacyjnych, gdzie dokonywane jest malowanie natryskowe. Ich ściany pochłaniają toksyny i produkty uboczne przeprowadzanych czynności, chroniąc zarówno lakiernika, jak i malowany obiekt przed działaniem mgiełki. Efektywność ich pracy jest umożliwiona dzięki zastosowaniu dedykowanych do tego filtrów, które pochłaniają substancje.

Kabiny lakiernicze a rodzaj używanych filtrów

filtry do kabin lakierniczychW kabinach lakierniczych często wykorzystywane jest działanie filtrów kartonowych. Ich struktura zmusza wciągane powietrze do kilkukrotnej zmiany kierunku, co sprawia, że na „zakrętach” pozostaje wciągana mgiełka lakiernicza oraz inne zanieczyszczenia. Pomimo swojej natury, są one wytrzymałym i długowiecznym środkiem oczyszczania powietrza zalegającego w pomieszczeniu. Filtry do kabin lakierniczych charakteryzuje dostosowanie ich budowy oraz materiału użytego do ich produkcji w celu zatrzymania jak największej ilości mgiełki. Często są wzmacniane specjalną powłoką, która ma na celu przedłużenie ich użytkowania. To sprawia, że intensywna eksploatacja nie ma wpływu na zwiększenie częstotliwości ich wymiany. Filtry, które osobiście stosuję zamawiam bezpośrednio od zaufanego producenta, dlatego mogę w prosty sposób dobrać ich rozmiary. Mogę również zasugerować dodatkowe warstwy ochronne. Są one naprawdę profesjonalnym produktem.

Filtracja ma ogromne znaczenie w urządzeniu wentylacyjnym, jakie są ściany lakiernicze tworzące kabiny. Malowanie natryskowe bez odpowiednio przeprowadzonego wspomnianego procesu byłoby nieefektywne i prowadziłoby do frustracji. Współczesne lakiernictwo wymaga sprawnego systemu wentylacji, do którego konieczne jest zastosowanie wyprofilowanych filtrów. Filtry kartonowe to mój wybór.