You are currently viewing Folia termokurczliwa sposobem na zabezpieczenie towarów

Folia termokurczliwa sposobem na zabezpieczenie towarów

Obecnie do pakowania oraz zabezpieczania wyprodukowanych dóbr używane są folie wyprodukowane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Najczęściej stosowanym materiałem są folie termokurczliwe wykonane z polichlorku winylu. Tafa folia jest doskonałym izolatorem jest w stanie uchronić zabezpieczone w nią towary przed zalaniem, promieniowaniem ultrafioletowym oraz różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Maszyna przystosowana do zakładania foli termokurczliwej

tunele do pakowania w folię termokurczliwąFolia termokurczliwa jest produktem otrzymywanym z PCV w dzisiejszym świcie wykorzystywana do pakowania produktów w opakowania zbiorcze oraz zabezpieczania ich. Do prawidłowego pakowania produktów w ten sposób używane są wyspecjalizowane tunele do pakowania w folię termokurczliwą. Ich zadaniem jest ścisłe nałożenie folii na produkty. Proces ten odbywa się w pełni automatycznie. Tak zwana surowa folia najpierw jest nakładana na produkty, następnie w wyżej wymienionym tunelu rozgrzewana jest do temperatury dochodzącej do stu stopni Celsjusza. Tworzywo podgrzane do takiej temperatury robi się plastyczne dzięki czemu ściśle oblewa oraz ściska zaciskane produkty. W momencie ochłodzenia i uzyskanie temperatury otoczenia traci swoje właściwości elastyczne i staje się praktycznie nie rozciągliwe i jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tego typu folia znalazła swoje zastosowanie w wielu branżach zaczynając od przedsiębiorstw spożywczych a na budowlanych kończąc. Dzięki pakowaniu artykułów w opakowania zbiorcze jest je łatwiej magazynować oraz transportować do sklepów. Ponieważ towary nie przemieszczają się. 

Podsumowując używanie tuneli przeznaczonych do pakowania w folię termokurczliwą znacznie ułatwia proces transportowania produktów dodatkowo zabezpieczając jest przed różnego rodzaju uszkodzeniami spowodowanymi czynnikami zewnętrznymi. Stosowanie folii jest bardzo proste i szybkie dlatego jest to tak chętnie wykorzystywana metoda.