You are currently viewing Gaśnica do każdego typu elektroniki

Gaśnica do każdego typu elektroniki

 

Systemy elektroniczne nie mogą być gaszone wodą, ponieważ to tylko powoduje większe zwarcia, a co za tym idzie, rozprzestrzenianie się ognia. Do elektroniki są przeznaczone specjalne gaśnice, które nie zalewają płomieni, a je tłumią. Te gaśnice tworzą specjalną pianę, która nie jest wilgotna, dzięki czemu nie przewodzi prądu. Nie zalewając przewodów ocalimy resztę układu elektronicznego.

Gaśnica do sprzętu elektrycznego

gaśnica do elektronikiGaśnica, którą używa się do elektroniki jest nieco inna, niż w przypadku standardowego sprzętu. Chodzi o to, że proszek, który znajduje się wewnątrz w ogóle nie jest wilgotny. Gaśnica do elektroniki ma wypełnienie suche, które tłumi płomienie, bez ich zalewania. Proszek się utlenia, dzięki czemu powstaje piana. Gaśnica jest skuteczna dzięki temu i nie ma z nią żadnych problemów. Pojemność gaśnicy jest zależna od tego, w jakim miejscu jest używana. Najczęściej są one pięciokilogramowe. Warto taką gaśnicę posiadać na przykład w serwerowni. Gaśnice do elektroniki mają dłuższy termin przydatności ze względu na brak wilgoci. Proszek może wytrzymać nawet cztery lata, co jest bardzo dobrym wynikiem. Korzystanie z gaśnicy nie prowadzi do zniszczenia przewodów elektrycznych, a także układów scalonych. Przed użyciem takiej gaśnicy trzeba jednak odłączyć od prądu urządzenie, na którym zaobserwowaliśmy ogień. Bez tego gaszenie może nie mieć sensu.

W większych pomieszczeniach, które w dużym stopniu składają się z elektroniki taka gaśnica jest na wagę złota. Trzeba jednak pamiętać o innych systemach, ponieważ ogień może się szybko rozprzestrzeniać. Polecam dodatkowo system gaszenia gazem, który będzie najskuteczniejszy. Przy okazji dużych zwarć taki system może uratować całą elektronikę, jaka jest w serwerowni. To dużo znaczy.