You are currently viewing Gdzie przydają się balustrady?

Gdzie przydają się balustrady?

Balustrady mogą przybierać różne formy, rozmiary i kształty. Są opcje proste i ozdobne, z metalu, czy drewna. Na życzenie klienta robi się balustrady na określoną wysokość i szerokość. Ważne by gwarantowała ona bezpieczne korzystanie z różnych obiektów. Gdzie jednak niezbędny jest montaż balustrad?

Balustrady ze stali nierdzewnej

balustrady nierdzewne krakówNiewątpliwie nie można pominąć balustrad na balkonach. W domach znajdują się one na wysokości kilku metrów, ale już w hotelach nawet na wysokości kilkudziesięciu metrów. Upadek nawet z kilku metrów może skończyć się tragicznie, w najlepszym razie dojdzie tylko do złamania kończyny i stłuczeń. Można temu zapobiec montując balustradę za którą nie da się wychylać. Najlepsze będą tutaj balustrady nierdzewne kraków. Jako że balkony są stale wystawione na działanie czynników atmosferycznych to mogłyby szybko zniszczeń. Takie balustrady z drewna by zgniły, czy straciły swój kolor pod wpływem działania deszczu lub słońca. Z metalem takich problemów nie ma. Kolejna rzecz do schody, zarówno te wewnątrz, jak i te na zewnątrz budynków. Poręcze są przydatne nie tylko dlatego że zapobiegają upadkom, ale też że można się na nich wesprzeć. Osoby starsze, schorowane mają problemy z chodzeniem. Bez wsparcia nie mogłyby samodzielnie pokonywać schodów. Trzymanie się ściany czy opieranie o lasce nie daje tego samego efektu. Lepiej jest zamontować poręcz. W nowoczesnych budynkach widuje się też tarasy wewnętrzne czy wysunięte półpiętra. Tam też montuje się poręcze.

Opcjonalnie balustrady montuje się także na tarasach zewnętrznych przy domach. Pełnią tam one funkcję dekoracyjną, bo taras ma wysokość kilkunastu centymetrów. Jednak kuta, ozdobna balustrada będzie ładnie się prezentować, szczególnie w połączeniu z pnącymi roślinami.