You are currently viewing Idealne pasze dla królików

Idealne pasze dla królików

Króliki mają bardzo zdrowe i smaczne mięso. Obecnie w Polsce nadal je się hoduje pod tuszę, która jest sprzedawana w celach żywnościowych. Hodując króliki w tym celu powinniśmy pamiętać o ich racjonalnym żywieniu i w związku z tym warto jest wiedzieć, jakie pasze powinny być w ich codziennym menu.

Co powinny zawierać pasze dla królików?

pasze kujawsko-pomorskieKróliki będące organizmami żywymi są przystosowane do jedzenia suchych pokarmów. Pasze więc musza być suche, najlepiej aby były w formie granulatów na bazie naturalnych składników. Przede wszystkim pasza musi mieć smak, dzięki czemu jest chętniej spożywana przez zwierzę, jakim jest królik. Tylko dobrze zbilansowane składniki w paszy wpłyną na przyrost mięśni oraz ich jakość, co będzie wpływało również na jakość żywienia człowieka. Pasze kujawsko-pomorskie musza przede wszystkim zawierać materiał budulcowy, czyli białko, bez którego niemożliwy byłby rozwój mięśni. Białko ogólne powinno stanowić większą część granulatu paszowego. W następnej kolejności wymienić trzeba tłuszcz, który wpływa na energię. Jest drugim z kolei ważnym składnikiem paszy dla królików. Oprócz tego w składzie powinny się znaleźć wapń, sód, fosfor oraz lizyna. Nie może zabraknąć także witamin, które uodparniają króliki na choroby. Stosując pasze dla królików dbamy o ich zdrowie. Zapobiegamy niestrawnościom i dbamy o ich dobrą kondycję fizyczną. Dzięki temu mamy pyszne i świeże mięso królicze. Stosując pasze również oszczędzamy. O wiele lepiej jest kupić dobrze dobrany granulat, niż samodzielnie przygotowywać jedzenie dla królików.

Każdy królik niezależnie od tego, czy jest przeznaczony do zjedzenia, czy nie, powinien żywić się paszą o najwyższej jakości. Tylko dzięki temu zapewnimy mu wysoki stan zdrowia. Racjonalne odżywianie królików to podstawa ich hodowli.