You are currently viewing Ile kosztuje praca niemieckiego rzeczoznawcy?

Ile kosztuje praca niemieckiego rzeczoznawcy?

Sprowadzane samochody z Niemiec mogą mieć różną opinię. Jeśli zastanawiasz się nad sprowadzeniem dobrego samochodu, który mimo przejechanych kilometrów nadal trzyma swoją wartość, zastanów się nad wynajęciem niemieckiego rzeczoznawcy. Oceni on wartość samochody, dzięki czemu łatwiej będzie podjąć Ci decyzję zakupową. A ile kosztuje praca takiego rzeczoznawcy?

Koszt wynajęcia niemieckiego rzeczoznawcy

niemiecki rzeczoznawcaNiemiecka stawka, którą bierze rzeczoznawca zawarta jest w euro, dlatego należy pamiętać, że każdą kwotę mnożymy okołu czterech razy. Wynajmując rzeczoznawcę musisz określić na jakiej wycenie Ci zależy. Samochód może być wyceniony za pomocą badań spadku wartości samochodu (według lat i przejechanych kilometrów) lub przy pomocy doradztwa. W tym drugim sposobie wyceny pojazdu musisz opłacić również mechanika lub diagnostę, który posiada wiedzę dotyczącą samochodów. Za samą wycenę według rynku i ogólnego stanu pojazdu niemiecki rzeczoznawca zazwyczaj wymaga około osiemdziesięciu euro. Jest to dość niska stawka, jak na warunki ekonomiczne Niemiec. Jeśli ekspertyza jest nam koniecznie potrzebna, cena za usługę rzeczoznawcy wynosi sto dwadzieścia euro, natomiast koszt mechanika jest różny. Kiedy rzeczoznawca ma podpisaną umowę z mechanikiem, wtedy możemy liczyć na rabaty, ze względu na dużą ilość ekspertyz tego fachowca. W Internecie jest łatwo znaleźć takich rzeczoznawców.

Zaświadczenie co do wartości danego pojazdu jest ważne, jeśli planujesz go szybko sprzedać, prosto do rąk osoby prywatnej. Zakup takiego samochodu łącznie z potwierdzoną wyceną jest niezwykle ważny. dzięki temu zapewnisz potencjalnemu nabywcy spokój. Nie będzie on czuł, że właśnie przepłaca za ten pojazd. Z pewnością koszt pracy rzeczoznawcy zwróci się po sprzedaży.