You are currently viewing Inkontynencja, czyli problem dotykający 1 na 5 kobiet

Inkontynencja, czyli problem dotykający 1 na 5 kobiet

 

Nietrzymanie moczu to schorzenie, które znane jest też pod nazwą inkontynencja. Schorzenie to dotyka wielu kobiet, które ukończyły 40 rok życia. Szacuje się, że aż 1 na 5 kobiet ma taki problem. Niestety bardzo często jest to problem zbyt wstydliwy, by pojawić się z nim u lekarza.

Metody TVT, TOT i laserowe leczenie nietrzymania moczu

nietrzymanie moczu bydgoszczKobiety decydują się na wizytę u specjalisty dopiero wtedy, kiedy problem znacznie się zaostrza. Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego należy reagować jak najszybciej, ponieważ istnieją skuteczne metody, dzięki którym można wyleczyć nietrzymanie moczu. Nietrzymanie moczu dotyczy częściej kobiet ze względu na menopauzę oraz na porody. Jeśli kobieta pojawi się u lekarza z problemem nietrzymania moczu wystarczająco wcześnie, mogą pomóc jej metody zachowawcze leczenia tego schorzenia. Zbyt późne pójście do lekarza może wymagać już interwencji chirurgicznej. Są kliniki, które specjalizują się w leczeniu takich schorzeń jak nietrzymanie moczu bydgoszcz i na pewno warto skorzystać z ich oferty. Jedną z technik leczenia nietrzymania moczu jest metoda TVT. Jest to technika, która polega na zakładaniu niewchłanialnej taśmy pod cewką moczową. Dzięki tej metodzie aż 80% pacjentów może liczyć na całkowite wyleczenie. Nowszą metodą jest technika TOT. Jest to technika bardzo podobna do poprzedniej, ale tutaj taśmę umieszcza się z innej strony.

W technice TVT wprowadzano taśmę nad spojeniem łonowym. W metodzie TOT wprowadza się taśmę w bocznych okolicach krocza. Obie te metody są równie skuteczne. Jeszcze starszą metodą jest zabieg podwieszania pochwy. Ten zabieg wykonuje się albo laparoskopowo albo za pomocą cięcia nad spojeniem łonowym. Najnowszą metodą jest technika laserowa. Laser powoduje obkurczenie mięśni pochwy oraz wytworzenie większej ilości włókien kolagenowych.