You are currently viewing Inwestycja w panele fotowoltaiczne

Inwestycja w panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika rozwija się z dnia na dzień. Do dziś pamiętam, jak mój szef pewnego dnia rano przywiózł podobno z jednego z największych sklepów z takimi rozwiązaniami parę paneli słonecznych. Zapytałem go wtedy, co zamierza z tym zrobić, gdyż zawsze mi się wydawało, że aby odpowiednio je zainstalować trzeba mieć specjalistyczną wiedzę.

Szef montujący panele

najlepsze panele słoneczne ze sklepu

Jak się okazało, mój szef skorzystał dokładnie z takich rozwiązań, które montuje się na własną rękę. Panele fotowoltaiczne kupowane w takich sklepach różnią się od siebie przede wszystkim i parametrami. Mój szef podobno przez cały weekend czytał specjalną prasę oraz artykuły w internecie, a nawet przeglądał specjalne forum o fotowoltaice, aby móc określić, czy najlepsze panele słoneczne ze sklepu i inne zestawy, które ma zamiar kupić będą nadawać się do miejsca, gdzie chce je zainstalować. Przez jeden dzień więc nie mieliśmy prądu w biurze, gdyż takie panele fotowoltaiczne ingerują w obecną sieć elektryczną. Jednak szef zapewniał mnie, że jak wszystko będzie dobrze podłączone, to nasza firma już po roku od zainstalowania takich paneli będzie generowała czysty zysk w postaci pieniędzy, które przeznaczone zostałyby na energię elektryczną oraz ogrzewanie. Na tyle ten temat mnie zaciekawił, że postanowiłem panele fotowoltaiczne zamontować u siebie w mieszkaniu, jednak póki co nie miałem na to pieniędzy. Powiedziałam to mojemu szefowi, a ten zrobił zdziwioną minę, bo przecież gotowe panele i zestawy fotowoltaiczne można wziąć na raty.

Teraz to już w ogóle byłem zainteresowany i sam w sobotę rano, jak tylko się przebudziłem zacząłem czytać o fotowoltaice. Póki co zobaczę, jak się ona sprawdza w mojej firmie, ale z tego, co wiem, to mój szef już na tę chwilę jest bardzo zadowolony z dokonanej inwestycji.