You are currently viewing Izolacje pianką PUR

Izolacje pianką PUR

Większość z nas posiada w swoim domu ogrzewanie konwekcyjne. Opiera się ono o to, że grzejniki zamontowane w pomieszczeniach podnoszą temperaturę powietrza w tym miejscu. Na skutek tego dochodzi do wprawiania powietrza w ruch i tym samym zaczynamy odczuwać ciepło. Jednak z racji, że powietrze jest tutaj nośnikiem ciepła to musimy zadbać o to by to nagrzane powietrze nie znajdowało łatwo ujścia z naszego budynku. 

Polecane metody ocieplania domów 

izolacja poddasza piankąNajlepszym ze sposobów na zatrzymywanie ciepłego powietrza we wnętrzu budynku jest zamontowanie skutecznej warstwy termoizolacyjnej. Obecnie mamy do dyspozycji całe mnóstwo różnych materiałów, które możemy do ocieplania wykorzystać. Z reguły jest tak, że wybieramy jednak styropian ponieważ jest to materiał najbardziej popularny i sprawdzony przez miliony ludzi. Jednak warto wiedzieć o tym, że niekoniecznie jest to materiał najbardziej efektywny w zatrzymywaniu ciepła. Zdecydowanie lepszymi parametrami wyróżnia się pianka poliuretanowa. Jest to materiał sztuczny, który początkowo nie był tworzony z myślą o ocieplaniu. Sprawdzał się on bardziej w branży produkcyjnej. Obecnie popularna jest izolacja poddasza pianką poliuretanową. Takie izolacje natryskowe wykonywać muszą specjaliści, którzy do tego zadania wykorzystują specjalistyczny sprzęt pozwalający na nakładanie pianki pod bardzo dużym ciśnieniem. Wówczas pianka skutecznie wypełnia wszelkie luki. 

Na dzień dzisiejszy izolacje natryskowe są stosowane w wielu rodzajach budynku. Początkowo pianka poliuretanowa występowała w takiej wersji, że możliwe było jej nałożenie jedynie na powierzchnie płaskie. Natomiast od jakiegoś czasu dodaje się do pianki specjalne utwardzacze, które sprawiają że pianka przylega również do ścian czy nawet sufitów.