You are currently viewing Jak dobrze zorganizować wycieczkę szkolną

Jak dobrze zorganizować wycieczkę szkolną

Po ukończeniu studiów pedagogicznych dostałem pracę w szkole podstawowej. Wcześniej odbywałem tam praktykę i dyrektor był ze mnie zadowolony. Dzieciaki mnie polubiły i dlatego też dostałem propozycję pracy w tej szkole, którą naturalnie od razu przyjąłem. 

Doskonale zorganizowana wycieczka szkolna 

wycieczki szkolne - KielceDyrektor darzył mnie ogromnym zaufaniem i dlatego wezwał mnie do siebie w pewnej ważnej sprawie. Wyjaśnił mi, że w jego placówce nigdy nie były organizowane wycieczki szkolne – Kielce i chciałby to zmienić. Wybrał mnie z uwagi na młody wiek i świeże spojrzenie. Zlecił mi zorganizowanie wycieczki dla ostatnich klas i przekazał budżet, który miałem do dyspozycji. Nigdy wcześniej nie organizowałem wycieczki dla tak sporej ilości dzieciaków, ale zadeklarowałem, że dam z siebie wszystko. Najpierw wybrałem miejsce, gdzie miały zostać zabrani uczniowie. Wybrałem ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, gdzie było mnóstwo atrakcji dla dzieci. Ośrodek dysponował salą zabaw, gdzie dostępne były wszelkie gry. Można było wypożyczyć tam rowery wodne, łodzie a okolica była piękna i było tam mnóstwo miejsc do zwiedzania. Kiedy już wybrałem miejsce wycieczki to zrobiłem listę niezbędnych rzeczy, które powinni ze sobą zabrać uczniowie. Wycieczkę musiało koordynować minimum dwóch nauczyli, by mieć wszystko pod kontrolą. Planowałem pojechać na wycieczkę szkolną z nauczycielem wychowania fizycznego. Dzieciaki go szanowały i się słuchały, więc miałem pewność, że na wycieczce nie będą rozrabiać. 

Doskonale udało mi się zorganizować pierwszą wycieczkę a dzieciaki były zachwycone. Dyrektor szkoły podziękował mi za tak ogromne zaangażowanie w to zadanie. Od tamtego czasu szkoła co roku organizowała wycieczki dla dzieci i zawsze ja zajmowałem się szczegółami.