You are currently viewing Jak elegancko oznaczyć siedzibę swojej firmy?

Jak elegancko oznaczyć siedzibę swojej firmy?

Jeżeli jesteśmy profesjonalistami i chcemy, by nasza firma lub instytucja również za takową uchodziła, powinniśmy w odpowiedni sposób zadbać o jej oznakowanie. Dotyczy to zwłaszcza lokalu, w którym mieści się nasze biuro. Popularnym rozwiązaniem jest umieszczanie na jego drzwiach (lub w ich okolicy) stosownej tabliczki z nazwą przedsiębiorstwa.

Zalety tabliczek grawerowanych

tabliczki grawerowaneNie ulega wątpliwości, że akcesoria te posiadają duży walor estetyczny, w porównaniu do np. zwykłych zadrukowanych kartek umieszczonych za szklaną szybką. Tabliczki grawerowane, nawet jeśli są niewielkich rozmiarów, prezentują się elegancko; oczywiście pod warunkiem, że zostały wykonane z dobrej jakości tworzywa, a sam grawer jest staranny i dopasowany do specyfiki działalności prowadzonej przez zleceniodawcę. Litery z fantazyjnymi zawijasami niezbyt pasują bowiem do tabliczki z nazwą zakładu pogrzebowego, która powinna mieć raczej formę klasyczną i stonowaną. Tabliczka musi mieć także odpowiednie wymiary, zależnie od tego, czy ma zostać umieszczona na drzwiach wewnętrznych (mniejsza), czy przy wejściu do budynku (większa). Jeżeli spełnia ona podstawowe kryteria estetyczne, z całą pewnością jej widok będzie dla klienta przyjemny, a nawet może wpłynąć on na opinię o firmie oraz postrzeganie jej jako starannej i dbającej o szczegóły. Ceny wykonania tabliczki są ściśle zależne od jej parametrów, stopnia skomplikowania graweru oraz rodzaju materiału użytego do jej wyrobu.

Niezależnie od rozmiarów czy typu wyrytego napisu, należy stwierdzić, że tabliczki poza funkcją informacyjną pełnią również znaczącą rolę estetyczną i mogą być uznawane za oryginalny element wystroju zewnętrznego biura czy firmy. Najważniejsze, by ich projekt był jak najbardziej dopasowany do naszych oczekiwań oraz rodzaju naszej działalności.