You are currently viewing Jak szybko założyć firmę?

Jak szybko założyć firmę?

Niejednokrotnie zdarzała się sytuacja, w której mieliśmy pomysł na świetny biznes. Niestety, kiedy zaczęliśmy realizować plan zakładania firmy, urzędy i wszechobecna biurokracja rzucała nam kłody pod nogi. Z powodu długiego czekania na decyzje i ciągłe braki w dokumentach poddawaliśmy się. Teraz już nie musi tak być.

Jak kupić gotową spółkę?

gotowe spółki na sprzedażCo raz częściej słyszy się o możliwości kupna spółki ale nie do końca wiemy na czym to polega i jak wyglądają etapy kupna takiej spółki. Kiedy chcieliśmy założyć własną firmę musieliśmy nadać numer NIP, numer REGON, wpis do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej, w przypadku spółki również numer KRS. Samodzielne zakładanie spółki trwało bardzo długo, bo nawet do trzynastu tygodni. Ponadto, kiedy brakowało jakiegokolwiek dokumentu, wniosek został odrzucony i trzeba było składać go ponownie i znów czekać na jego rozpatrzenie. Natomiast jeśli chcielibyśmy kupić gotowe spółki na sprzedaż, wszystko odbywa się w krótszym czasie. Gotowa spółka na sprzedaż posiada już numer NIP, numer KRS i wszystkie inne niezbędne numery. Ponadto spółka posiada też odpowiednie do działalności numery PKD. Teraz warto dowiedzieć się jak kupić taką spółkę. Na rynku istnieje bardzo dużo firm, które zajmują się sprzedażą gotowych spółek. Wystarczy pójść do biura lub online dowiedzieć się szczegółów. Możemy zakupić nową spółkę, która została utworzona w tym roku lub starszą, założoną kilka lat temu.

Jeśli wybierzemy odpowiednią dla siebie spółkę umawiamy się na spotkanie z przedstawicielem, który poinformuje nas o wszystkich szczegółach dotyczących kupna spółki. Kiedy wszystko już jest jasne, można podpisać umowę o kupno spółki. Po podpisaniu umowy w ciągu dwudziestu czterech godzin nasza firma jest już gotowa na przyjęcie pierwszego klienta.