You are currently viewing Jak tanio zbudowałem szafę

Jak tanio zbudowałem szafę

Warto czasem coś samemu zbudować, zwłaszcza jeśli pozwoli to, zaoszczędzić trochę pieniędzy. W dobie internetu, mamy większy dostęp do informacji i filmów instruktażowych, więc dlaczego przynajmniej nie spróbować. W moim przypadku, budowa sporych rozmiarów szafy, okazała się dużym wyzwaniem, ale też wielką przyjemnością.

Oklejanie i wycinanie płyt w pigułce

okleiniarka do obrzeżyPo skończonym remoncie mieszkania, pozostał nam etap, zakupu mebli. W końcu zdecydowaliśmy, że nie będziemy bawili się w zakup gotowych szaf, ale zbudujemy jedną solidną i pod wymiar. Szafa miała posiadać mnóstwo półek, szuflad a nawet wewnętrzne biurko na komputer. Całość, miały zamykać czteroczęściowe rozsuwane lustrzane drzwi. Zamówiliśmy Pana od montażu, który sprawnie przygotował wizualizację, oraz wycenił robociznę i materiał. I tu nasza radość, z nowej szafy się zakończyła. Projekt został wyceniony na niebagatelną sumę 14000 tysięcy złotych. Mój Boże – pomyślałem, przecież za tą cenę, ostatnio kupiliśmy fajne markowe auto. No cóż, podziękowaliśmy pięknie i mieliśmy być w kontakcie. Usiadłem do komputera i zacząłem szukać hurtowni płyt. Wybrana hurtownia, oprócz cięcia płyt pod wymiar, oferowała wykonanie wszystkich niezbędnych otworów i wbudowanie luster w drzwi. Całość dopełniła okleiniarka do obrzeży, która idealnie wykończyła wszystkie półki i zakończenia płyt. Zamówiony transport, dostarczył materiały do domu. Pozostał jedynie montaż. Okazało się, że poświęcony czas na wymiarowanie i projektowanie, nie poszedł na marne.

Nie korzystałem z żadnych elektronarzędzi, pił, wyrzynarek, jedynym niezbędnym narzędziem okazała się wkrętarka. Projekt od momentu zakupu materiałów, zakończyłem w ciągu 3 dni. Całkowity koszt płyt z wycięciem, obrzeżami oraz transportem wyniósł 4.230 PLN (z napiwkami).