You are currently viewing Jak ubrać dziecko do chrztu?

Jak ubrać dziecko do chrztu?

Wyznawcy religii chrześcijańskiej przykładają dużą wagę do sakramentów i różnego rodzaju symboli. Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję uczestniczyć w nabożeństwie lub mszy świętej, z pewnością wiecie, że podczas niej wypowiada się określone słowa i wykonuje różnego rodzaju gesty o znaczeniu symbolicznym.

Chrzest chłopca w kościele

ubranko do chrztu dla chłopcaKościół katolicki już od wielu stuleci ma ugruntowaną pozycję w naszym kraju. W ciężkich czasach zaborów, najazdów i wojen był ostoją polskości, dawał nadzieję i siłę do walki za ojczyznę. Obecnie wielu naszych rodaków wciąż jest przywiązanych do katolickich wartości. Nie wyobrażamy sobie nie ochrzcić nowo narodzonego dziecka i wychowywać go bez religii. Na rodzicach i rodzicach chrzestnych spoczywa odpowiedzialność za zorganizowanie ceremonii chrzcielnej. Oni również powinni zakupić odpowiednie ubranko do chrztu dla chłopca. Szatka koniecznie musi być koloru białego. Ma to symboliczne znaczenie – biała barwa to oznaka czystości duszy dziecka, które przyjmuje sakrament. Ważne jest, by szatka nie była za mała ani za duża, tak by dziecko czuło się w niej komfortowo. Należy również dostosować jej grubość do warunków pogodowych i temperatury panującej na zewnątrz. Jeśli chrzest ma odbyć się latem, wybierzmy lekkie i przewiewne szatki, zimą zaś możemy postawić na nieco cieplejsze wdzianko. Rodzice muszą zadbać o komfort termiczny ich dziecka, tak by zachowywało się ono spokojnie podczas uroczystości.

W dzisiejszych czasach wielu rodziców wciąż decyduje się na ochrzczenie swoich pociech i włączenie ich do wspólnoty Kościoła. W tym uroczystym dniu maluchy zakładają białe szatki, symbolizujące czystość dusz. Takie ubranka zakupimy bez problemu w sklepach z dewocjonaliami, jeśli wybierzemy odpowiedni rozmiar dla malucha.