You are currently viewing Jak urządzić niezwykłe wnętrze za pomocą sztukaterii?

Jak urządzić niezwykłe wnętrze za pomocą sztukaterii?

 

Kiedy kupowałam swoje pierwsze mieszkanie, bałam się, że nie będę wiedziała, w jaki sposób je urządzić, aby było eleganckie oraz funkcjonalne. Nie chciałam wydawać kolejnych pieniędzy na pomoc projektanta wnętrz, dlatego postanowiłam przeczytać kilka porad w Internecie, a następnie samodzielnie stworzyć odpowiedni wystrój. Gdy miałam wątpliwości co do niektórych elementów, prosiłam o pomoc mamę albo przyjaciółki. Dzięki temu mogłam skorygować ewentualne błędy i stworzyć niezwykłe wnętrze.

Najważniejsze zalety sztukaterii

sztukateria w GdańskuJuż jako mała dziewczynka przepadałam za staromodnymi dekoracjami, takimi jak przedwojenne figurki, malowane ręcznie wazony czy zachwycające, przeszklone w połowie kredensy. Z tego powodu chciałam, aby moje mieszkanie łączyło styl nowoczesny i retro. Kupiłam zabytkowe, odnowione meble oraz piękne żyrandole, które przykuwały uwagę zaraz po wejściu do danego pomieszczenia. Marzyłam też o tym, aby ozdobić białe ściany, które wydawały mi się zbyt proste. Na szczęście sztukateria w Gdańsku wciąż jest bardzo popularna, dzięki czemu istnieje bardzo dużo profesjonalnych firm, które zajmują się jej tworzeniem. Pomyślałam, że tego typu dekoracja świetnie sprawdzi się w takich pokojach jak salon czy jadalnia. Przejrzałam obszerne katalogi z pięknymi wzorami, aż w końcu udało mi się znaleźć najpiękniejsze modele. Do pokoju dziennego wybrałam nieco większą, bardziej rozbudowaną sztukaterię, z kolei w jadalni zdecydowałam się na delikatne roślinne wzory. Nie mogłam się doczekać końca remontu, aby zobaczyć, jak sprawdzą się moje pierwsze kroki w aranżacji wnętrz.

Dzięki temu, że podczas urządzania nowego mieszkania kierowałam się przede wszystkim własnym gustem, po przeprowadzce od razu poczułam się jak w domu. Uwielbiałam przebywać w pokojach, które zachwycały swoim nietuzinkowym wyglądem oraz elegancją. Każdy szczegół wystroju był bardzo dobrze przemyślany, co pozwoliło mi stworzyć w mieszkaniu niezwykłą atmosferę.