You are currently viewing Jak wyglądają bramki w piłce ręcznej?

Jak wyglądają bramki w piłce ręcznej?

 

Piłka ręczna zdobywa coraz większą popularność. Celem gry jest wrzucenie za pomocą rąk piłki do bramki przeciwnika. Każda drużyna może mieć siedmiu zawodników na boisku i dziewięciu rezerwowych siedzących na ławkach. Mecze piłki ręcznej odznaczają się sporym dynamizmem, a boisko jest miejscem prawdziwej walki.

Bramki odpowiednie do gry w piłkę ręczną

bramka do piłki ręcznejPiłka ręczna ma swoje grono sympatyków. Ta dyscyplina sportowa jest uprawiana na całym świecie, zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. W naszym kraju od czasu, gdy polscy szczypiorniści zaczęli osiągać znaczące sukcesy, piłka ręczna staje się coraz bardziej popularna. Mecze wzbudzają wiele emocji, a cała rozgrywka charakteryzuje się dużym dynamizmem. Boisko w piłce ręcznej ma mniejsze wymiary, niż w piłce nożnej. Mecze rozgrywają się zazwyczaj na halach sportowych. Zawodnicy występują na pozycjach bramkarza, obrotowego, który gra bezpośrednio przed linią pola bramkowego, rozgrywającego oraz skrzydłowych. Bramka do piłki ręcznej powinna mieć określone wymiary. Według obowiązujących przepisów musi być wysoka na dwa metry, a jej szerokość powinna wynosić trzy metry. Zazwyczaj jest wykonana z aluminium, co zapewnia jej trwałość i wytrzymałość. Mecz trwa w sumie godzinę, po trzydzieści minut na każdą połowę. Przerwa wynosi dziesięć minut. Zawodnicy mogą dotykać piłki wszystkimi częściami ciała z wyjątkiem nóg. Regulamin gry szczegółowo określa, ile kroków można wykonać, trzymając piłkę oraz z jakiego miejsca powinien zostać wykonany rzut do bramki.

Piłka ręczna to dość popularna dyscyplina, która należy również do sportów olimpijskich. Bramki w piłce ręcznej padają dosyć często, co ma niewątpliwie wpływ na dynamizm rozgrywki. Mecze szczypiornistów można podziwiać na halach sportowych.