You are currently viewing Jak wyleczyć uzależnienie od hazardu?

Jak wyleczyć uzależnienie od hazardu?

Hazard bywa bardzo wciągający. Gdy raz uda nam się coś wygrać, cały czas liczymy już na wygraną. Jednak tak zazwyczaj nie jest. Jedna wygrana przypada na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt porażek. Jednak chęć odegrania się bywa tak ogromna, że pochłania nas bez reszty.

Hazard – czy można sobie z nim poradzić?

terapia uzależnień od hazardu w MałopolsceZ czasem chęć odegrania się przeradza się w uzależnienie. Nie potrafimy już nad tym zapanować i nasze myśli krążą tylko wokół tego, by znów pójść do kasyna. Hazard to jednak nie tylko karty. To zakładanie się o wszystko. Stawianie zakładów na wygrane mecze, zakładanie się z rodziną podczas gry w planszówki. Na początku zawsze przyjmuje on niewinną formę. Jeśli jednak ta niewinna forma zawładnie naszym umysłem, wówczas bardzo ciężko zahamować ten proces. Obecnie jednak mamy wiele ośrodków, w których takim osobom się pomaga. Uzależnienie od hazardu bowiem można wyleczyć, ale taka osoba musi zostać odseparowana od swojego uzależnienia. Dlatego są to ośrodki zamknięte, w których taka osoba musi przebywać wyznaczoną ilość czasu. Są tam również przeprowadzane specjalistyczne terapie. Proponowana jest przykładowo terapia uzależnień od hazardu w Małopolsce. Jednak w każdym większym mieście na taką terapię można pójść. Czasem same sesje terapeutyczne pomagają takiej osobie wyjść z uzależnienia. W większości przypadków jednak konieczny jest pobyt w ośrodku, gdzie taka terapia jest kontynuowana. Hazardzista natomiast stopniowo jest uczony o szkodliwości swojego uzależnienia.

Hazard to uzależnienie, które potrafi niszczyć rodziny. Hazardzista bowiem jest w stanie zastawić wszystko, by mieć ostatnią okazję do odegrania się. Dlatego takim osobom trzeba pomagać, nim wpadną w poważne problemy finansowe. Terapia może w takich przypadkach naprawdę zdziałać cuda.