You are currently viewing Jaka wiarygodność wariografu?

Jaka wiarygodność wariografu?

 

Większość ludzi zapytana o to czy kłamie, na pewno odpowie, że nie, gdyż taką odpowiedź podpowiada im ego. Jednak prawda jest zupełnie inna, ponieważ nie ma osoby, która jest przez całe życie prawdomówna, bo to jest niemożliwe.

Do czego służy badanie wariograficzne?

czy wariograf jest wiarygodnyUczymy się kłamać już we wczesnym dzieciństwie, a przez resztę życia szlifujemy tą umiejętność, gdyż jest ona nam potrzebna w wielu sytuacjach życiowych. Przeważnie oszukujemy, kiedy chcemy wypaść w lepszym świetle, ukryć jakiś fakt przed drugą osobą czy uchronić ją przed konsekwencjami naszego czynu. Powodów jest na pewno wiele, ale zawsze kiedy kłamiemy, nasze ciało wysyła podświadomie sygnały niewerbalne, które mogą nas zdradzić. Przeważnie jest to pocieranie nosa lub twarzy, odwracanie wzroku od rozmówcy, lekkie drganie kącików ust czy krzyżowanie rąk lub nóg. Te wbrew pozorom błahe zachowania, mogą wiele powiedzieć o naszych prawdziwych intencjach, dlatego ich kontrolowanie jest kluczowe. Jeżeli nie potrafimy skutecznie rozpoznawać kłamstwa u innych, to najlepszym sposobem jest zastosowanie wariografu, popularnie nazywanego wykrywaczem kłamstw. Jeżeli się zastanawiamy czy wariograf jest wiarygodny, to wystarczy prześledzić liczne badania skuteczności badań poligraficznych. Mówią one jasno, że przy właściwym sposobie przeprowadzenia badania, jego skuteczność może wynosić nawet dziewięćdziesiąt pięć procent. Za profesjonalne prowadzenie badań poligraficznych odpowiada Instytut Badań Wariograficznych z siedzibą w Warszawie.

Choć w życiu codziennym mało kto poddaje się badaniu wariograficznemu, bo jest dość kosztowne, to jest ono często wykorzystywane przez sądy, policję czy korporacje w celu sprawdzenia lojalności pracowników. Jest ono profesjonalne i szybkie.

Umów się na wizytę na: https://bez-klamstw.pl/