You are currently viewing Jaki kołowrotek idealny do spiningu

Jaki kołowrotek idealny do spiningu

Kompletny sprzęt spinningowy jest nieodłącznym elementem poławiania w rzekach lub potokach. Ten rodzaj wędkarstwa wymaga od wędkarza większej wprawy, doświadczenia i wiedzy o zachowaniu konkretnych ryb. Wybór sprzętu dobrej jakości jest tutaj sprawą pierwszorzędną. Jednym z najważniejszych elementów jest kołowrotek.

Kołowrotek na ryby drapieżne

kołowrotki spinningoweW sklepach mamy do wybory bardzo szeroką gamę kołowrotków wyspecjalizowanych do połowu drapieżników. Znajdziemy taki do delikatnego połowu np okoni oraz takie które przystosowane są do polowań na największe okazy w wodach. Kupując kołowrotki spinningowe musimy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Kołowrotek przystosowany do połowu drapieżników powinien być nie zawodny pod wieloma względami. Hamulec który posiada powinien działać płynnie bez żadnych szarpnięć i przycięć w innym przypadku holowanie złapanego drapieżnika może sprawić wiele kłopotów. Równie ważną cechą takiego kołowrotka jest możliwość płynnego nawijania i wypuszczania żyłki z kołowrotka. Decydując się na zakup oprzyrządowania spinningowego należy odpowiednio dopasować je do posiadanego wędziska. Przy tego typu metodzie poławiania bardzo ważna jest metoda wyważenia całego zestawu. Panuje zasada, że waga całego kołowrotka jest równa, bądź delikatnie wyższa niż waga wędziska. Jest to tak istotne ponieważ ułatwia to odpowiednie nęcenie ryby, a wśród wędkarzy panuje zasada, że taka wędka musi być przedłużeniem jego ręki. 

Decydując się na zakup kołowrotka spinningowego zwróćmy uwagę na propozycje wiodących producentów. Tego typu wędkarstwo jest bardzo trudne a dobrze dobrany sprzęt znacząco ułatwia nam zadanie walki z drapieżnikami takimi jak sum. Sprzęt niskiej jakości może okazać się za słaby i popsuć się podczas holowania ryby.