You are currently viewing Jakie kwiaty wybrać do wiązanki?

Jakie kwiaty wybrać do wiązanki?

 

Pogrzeb to poważna uroczystość, na której niedopuszczalne są zabawne elementy. Dlatego na tę okoliczność należy również przygotować kwiaty nie tylko te w bukiecie, ale również te w wieńcu. W tym przypadku wybiera się stonowane kolory, najczęściej do wiązanek wybiera się gerbery, kalie czy goździki.

Wiązanka na pogrzeb – Jakie kwiaty wybrać?

wiązanki pogrzebowe krakówNa uroczystość ostatniego pożegnania nie wyobrażamy sobie przyjścia bez kwiatów. Nie potrafimy policzyć ilości wiązanek, bukietów i wieńców od rodziny oraz przyjaciół i znajomych, którzy przyszli pożegnać zmarłego. Po zakończeniu rytuałów pogrzebowych oraz obrządków wszyscy w skupieniu i smutku układają przyniesione świeże lub sztuczne kwiaty, na których znajdują się liczne dedykacje i napisy na mogile. Teksty smutku oraz żałoby, to za ich pomocą możemy w jedyny i możliwy sposób pożegnać ważną dla nas i bliską nam osobę, która odeszła. Kwiaty oraz wiązanki pogrzebowe kraków, które znajdują się w cmentarnej kaplicy tuż przy zwłokach zmarłego tworzą specyficzny klimat. Każda wiązanka, bukiet czy wieniec przygotowany jest z niezwykłą starannością specjalnie na tą uroczystość. Aromat ten pozwala wszystkim obecnym na wyciszenie, zadumę oraz modlitwę za zmarłego. Żałobnicy przynoszą ze sobą wiązanki wykonane w różnych kwiatów, jednak należy pamiętać, że nie wypada przychodzić z kwiatami jaskrawymi. Do wiązanek najczęściej wybieramy stokrotki, róże białe lub czerwone, tulipany, goździki oraz wiele innych kwiatów. Można również zasugerować się tym jakie kwiaty lubiła osoba zmarła.

Wiele osób zastanawia się jakie kwiaty wybrać do wiązanki, bukiety czy wieńca, sztuczne czy lepiej prawdziwe. Ile jest ludzi tyle i opinii na ten temat. Należy jednak pamiętać, że żywe kwiaty potrzebują wody i nie wytrzymają tak długo jak sztuczne.