Jakie oprawki są obecnie modne?

Jakie oprawki są obecnie modne?

Odkąd czarne, grube oprawki nazywane popularnie nerdami trafiły do optyków zaczęły być od razu najchętniej wybieranymi oprawkami, które w szybkim czasie stały się tak popularne, że wiele osób nieposiadających wady wzroku zaczęło nosić tak zwane zerówki, jako dodatek do outfitu. Od tamtego momentu noszenie okularów stało się bardzo modne i moda ta utrzymuje się do dziś.

Modne oprawki okularów

okulary damskiePierwszymi oprawkami, które stały się prawdziwym hitem w modzie były tak zwane nerdy, czyli grube, czarne oprawki bardzo chętnie noszone zarówno przez dorosłych, jak i nastolatków. W pewnym momencie zaczęły być noszone nie tylko przez osoby z wadą wzroku, ale po prostu jako modny dodatek do stroju. Wraz z tym przyszła moda na noszenie okularów zerówek, czyli takich ze szkłami pozbawionymi mocy. Dziś powoli mija trend noszenia takich oprawek, a ich miejsce zajęły delikatne okulary damskie charakteryzujące się subtelną oprawką najczęściej w zaokrąglonym kształcie, które potocznie nazywane są potterkami właśnie przez wzgląd na to, że swoim wyglądem przypominają okulary Harrego Pottera. Równie modne jest także noszenie delikatnych oprawek, ale w bardziej kocim kształcie, czyli takich, które przypominają kocie uszka. Są one najczęściej wybieranymi ponieważ pasują do praktycznie każdego kształtu twarzy, a zatem każdej kobiecie jest w nich ładnie.

Dzięki modzie na noszenie okularów możemy dzisiaj w sklepach optycznych znaleźć mnóstwo rodzajów oprawek, a zatem jest w czym wybierać. Największy ich wybór jednak wciąż mamy w internecie i to właśnie na stronach warto w pierwszej kolejności szukać okularów. Wiele takich sklepów online oferuje możliwość ich wirtualnego przymierzenia, więc nie musimy obawiać się wyboru w ciemno. Czasami też istnieje możliwość zamówienia kilku par okularów na dany okres czasu, aby móc je przymierzyć i wybrać odpowiednie dla siebie.