You are currently viewing Jakie oprawki są obecnie modne?

Jakie oprawki są obecnie modne?

 

Odkąd czarne, grube oprawki nazywane popularnie nerdami trafiły do optyków zaczęły być od razu najchętniej wybieranymi oprawkami, które w szybkim czasie stały się tak popularne, że wiele osób nieposiadających wady wzroku zaczęło nosić tak zwane zerówki, jako dodatek do outfitu. Od tamtego momentu noszenie okularów stało się bardzo modne i moda ta utrzymuje się do dziś.

Modne oprawki okularów

okulary damskiePierwszymi oprawkami, które stały się prawdziwym hitem w modzie były tak zwane nerdy, czyli grube, czarne oprawki bardzo chętnie noszone zarówno przez dorosłych, jak i nastolatków. W pewnym momencie zaczęły być noszone nie tylko przez osoby z wadą wzroku, ale po prostu jako modny dodatek do stroju. Wraz z tym przyszła moda na noszenie okularów zerówek, czyli takich ze szkłami pozbawionymi mocy. Dziś powoli mija trend noszenia takich oprawek, a ich miejsce zajęły delikatne okulary damskie charakteryzujące się subtelną oprawką najczęściej w zaokrąglonym kształcie, które potocznie nazywane są potterkami właśnie przez wzgląd na to, że swoim wyglądem przypominają okulary Harrego Pottera. Równie modne jest także noszenie delikatnych oprawek, ale w bardziej kocim kształcie, czyli takich, które przypominają kocie uszka. Są one najczęściej wybieranymi ponieważ pasują do praktycznie każdego kształtu twarzy, a zatem każdej kobiecie jest w nich ładnie.

Dzięki modzie na noszenie okularów możemy dzisiaj w sklepach optycznych znaleźć mnóstwo rodzajów oprawek, a zatem jest w czym wybierać. Największy ich wybór jednak wciąż mamy w internecie i to właśnie na stronach warto w pierwszej kolejności szukać okularów. Wiele takich sklepów online oferuje możliwość ich wirtualnego przymierzenia, więc nie musimy obawiać się wyboru w ciemno. Czasami też istnieje możliwość zamówienia kilku par okularów na dany okres czasu, aby móc je przymierzyć i wybrać odpowiednie dla siebie.