You are currently viewing Jakie rodzaje fermentatorów są dostępne do zakupu?

Jakie rodzaje fermentatorów są dostępne do zakupu?

Coraz większa liczba osób w naszym kraju stara się tworzyć niezwykle pyszne piwo oraz podobne alkohole. Trzeba przyznać, że jest to z pewnością coś rozsądnego, bo można spodziewać się świetnego smaku danego alkoholu, a przy tym jest to niezwykle opłacalne.

Z czego się najczęściej korzysta robiąc piwo?

pojemny fermentator do piwaJednak trzeba zauważyć, że do czegoś potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Ogółem chodzi o pojemnik w którym przeprowadzona zostanie fermentacja danego surowca w alkohol. W przypadku piwa stosuje się zwykle wiadra, pojemniki stożkowe, a także beczki. Oczywiście jeśli już coś kupujecie to musi być przeznaczone do przechowywania piwa czy ogółem żywności. Chodzi tu o to, żeby plastik był obojętny dla alkoholu i nic się nie wydzielało. W przypadku wiader fermentacyjnych to zwykle one są wybierane na początek. Są dosyć tanie, a przy tym trwałe oraz pojemne. Z pewnością cieszą się największą popularnością. Całkiem dobre są modele z kranikami, bo zapewniają większą wygodę podczas zlewania piwa. Pojemniki stożkowe są droższe, a przy tym wybierane przez bardziej doświadczone osoby, które wiedzą że tworzenie piwa jest czymś dla nich. Posiadają dwa kraniki, gdzie jeden służy do zlewania osadu drożdżowego, a drugi do piwa. W jednym pojemniku można bez problemu przeprowadzać fermentację burzliwą oraz cichą co jest sporą zaletą. Tego typu pojemny fermentator do piwa sam ostatnio zakupiłem. Beczki są podobne to wiader, tyle że są znacznie bardziej pojemne. Zastanówcie się nad tym czego właściwie wam potrzeba.

Zawsze trzeba zwracać uwagę na to jak pojemny jest dany fermentator. Mimo wszystko trzeba określić ile piwa będzie wam potrzeba. Wystarczy się chwilę zastanowić, a zorientujecie się czego konkretnie wam potrzeba, biorąc pod uwagę także cenę takich produktów.