You are currently viewing Jakie zalety ma ocieplanie pianką?

Jakie zalety ma ocieplanie pianką?

 

Ocieplanie za pomocą pianki to metoda izolacyjna, które na przestrzeni ostatnich lat niesamowicie zyskało na popularności. Wynika to w dużej mierze z tego, że rozwiązanie to ma po prostu wiele zalet. Jakich? Na to własnie pytanie postaramy się tu opowiedzieć, tak by każdy wiedział co przemawia za izolacją natryskową. 

Co przemawia za ocieplaniem pianką?

ocieplanie pianką poznańOcieplanie pianką to metoda wykorzystywana w izolacji termicznej i choć stosowana głównie do poddaszy, umożliwia także wykonanie innego rodzaju izolacji, czego warto byś świadomym, niemniej my skupimy się tu na izolacji poddasza. Jakie więc w tym wypadku zalety ma zastosowanie pianki poliuretanowej? Przede wszystkim na plus, i to duży, trzeba tu zaliczyć szybkość aplikacji, w przypadku niewielkiego poddasza wykonanie całościowej izolacji to raptem kilka godzin – lepszego wyniku nie osiągniemy przy zastosowaniu innych metod ociepleniowych. Również ze znalezieniem wykonawcy izolacji nie powinno być problemu, jeśli dajmy na to interesuje nas ocieplanie pianką poznań – to firm świadczących tego typu usługi do swoje dyspozycji będziemy mieli co najmniej kilka. Nie bez znaczenie jest także tak, że sama pianka jest bardzo lekka, a co za tym idzie idealnie nadaje się do stosowania na lekkich konstrukcjach, gdzie nawet nie mielibyśmy możliwości zastosować wełny mineralnej, jednocześnie pianka po aplikacji staje się bardzo sztywna i mocna, dzięki czemu skutecznie wzmacnia strop.

Wskazane powyżej zalety to tylko niektóre z atutów tego rozwiązania,a  co za tym idzie jest to zdecydowanie rozwiązanie warte uwagi. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad ociepleniem poddasza zdecydowanie bliżej powinieneś się zapoznać ze specyfiką i zaletami tej metody, być może okaże się, że jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.