You are currently viewing Kiedy należy projektować meble?

Kiedy należy projektować meble?

Proces projektowania nie powinien nam się kojarzyć z czymś nudnym. Tym bardziej że teraz efekty prac projektowych można często oglądać dosłownie na bieżąco. Projektując meble, można przecież na bieżąco obserwować to, w jaki sposób będą one wyglądały po wprowadzeniu konkretnych zmian. Takie szczegóły zależą jednak od programu wykorzystywanego przez projektanta.

Co należy wiedzieć o projektowanych meblach?

projektowanie mebli 3d programProces projektowania może wyglądać w praktyce bardzo różnie zależności od tego, jakie meble są aktualnie projektowane, ale na szczęście w bibliotekach wykorzystywanych do tego celu programów może znajdować się mnóstwo różnych informacji dotyczących konkretnych materiałów. Dlatego efekty wizualne będą naprawdę niewygodne. Jeżeli chodzi o projektowanie mebli 3D program, umożliwia nawet tworzenie wyjątkowo skomplikowanej garderoby. Należy dobrze dopasować rozstaw poszczególnych półek tak, aby w takiej garderobie dało się bez problemu umieścić ubrania układane na półkach, buty, mnóstwo wieszaków i wiele innych rzeczy W programie na przykład w czasie projektowania mebli kuchennych można wprowadzać różne ciekawe modyfikacje umożliwiające na przykład obracanie półek, bo dzięki temu nawet w niewielkiej szafce zmieści się dużo rzeczy i nigdy nie będzie problemu z ich wyjmowaniem. Zagłębienia widoczne w płytach meblowych też mogą być zaplanowane.

Da się zaprojektować tak również szafki, w przypadku których półki mogą być wysuwane, bo efekt będzie podobny. W programie projektowanie mebli nie musi zajmować wcale dużo czasu. Zależy to oczywiście w dużej mierze od doświadczenia osoby, która się czymś takim zajmuje. Ułożenie poszczególnych zawiasów umożliwiających otwieranie i zamykanie szafek także można w programie zaplanować z ogromną precyzją.